Проєкти рішень на бюджетну сесію Вінницької облради депутати отримають лише в електронному вигляді. Про це повідомив голова обласної ради Вячеслав Соколовий.
Нове керівництво облради говорить про повну відмову від системного множення документів на паперових носіях, що дозволить заощадити близько півтори тонни паперу та майже 150 тис. грн бюджетних коштів на рік.
В облраді підрахували, що в середньому на друк проєктів рішень однієї сесії з додатками для 84 депутатів, посадовців ОДА та працівників виконавчого апарату витрачається 100 кг паперу — це понад 20 тис. аркушів. Ця цифра зростає відповідно до кількості винесених на сесію питань, як і сума коштів, витрачених на закупівлю паперу, обслуговування техніки, оплату людино-годин.
Наприклад, кількість матеріалів, які мали бути роздруковані на позачергову третю сесію, становить 194 аркуші. Апарат обласної ради мав готувати 120 таких комплектів, тобто загалом потрібно було роздрукувати 23 280 аркушів. І це при тому, що на порядок денний сесії винесено лише 8 питань.
Для друку 40-ка проєктів рішень необхідно закупити папір на 3 тис. грн, помножити на спеціальній копіювальній техніці, яка потребує обслуговування та заміни витратних матеріалів. Техобслуговування ризографів та копіювальних апаратів обійдеться у 3100 грн на одну сесію. Промивка барабанів та заміна роликів — ще 1800 грн. До 2000 грн — на техобслуговування листопідбірника з брошуровщиком. Таким чином, для друку проєктів рішень на одну сесію потрібно витратити 9900 грн та десятки годин праці співробітників апарату.
– Відмова від паперових носіїв — це не лише про економію коштів і доцільне використання технічного та людського потенціалу. Це про нові формати в роботі, про мобільність, ефективність та оптимізацію ресурсів. Про те, щоб йти в ногу з часом і завдавати якнайменшої шкоди екології. Навіть протиепідемічні норми зобов’язують нас переходити на електронні носії інформації, — прокоментував голова облради Вячеслав Соколовий.
За його словами, відсутність роздруківок жодним чином не вплине на роботу депутатів, адже кожне місце в сесійній залі обладнано сучасним планшетом — доступ до проєктів рішень є зручним та швидким. У міжсесійний період депутати отримують всі необхідні матеріали на електронну пошту.