І вперше за 30 років на Вінниччині нарешті роблять дороги державного значення, так звані Тешки.
Ось цей перелік доріг, які роблять окремими ділянками:
▪ а/д Т-02-33 Вапнярка — Крижопіль — Піщанка — контрольно-пропускний пункт “Загнитків”, 7 км.
▪ а/д Т-02-22 Тульчин – Тростянець – Бершадь, 7 км.
▪ а/д Т-02-02 Могилів-Подільський — Ямпіль — Бершадь — Умань, 7 км.
Це дороги, які раніше були фактично регіональними та сполучають районні центри, а отже і районні і опорні лікарні по ковід. Місцеві жителі найбільше ними користуються.
За нашими з Миколою Кучером зверненнями до очільника Укравтодору, до переліку запланованих до ремонту доріг, було включено ряд відрізків по 7 км. кожен на автомобільних дорогах державного значення. Роботи мають бути завершені вже до кінця року.
Варто зазначити, що через великий об’єм робіт ремонт може бути здійснено у два етапи. Будемо разом з Геннадій Вацак звертатися , щоб наступного року відремонтували в другий етам Т-02-33 від кордону з Томашпільським районом дорогу на Крижопіль і в Вапнярці.
Крім того, є ще одна гарна новина, вже проводять тендер на дорогу Р-33, згідно нового напрямку дорожній робіт «design and Build» на 2,5 млрд. грн. (Звісно це проект не на один рік, але головне розуміння і прагнення її зробити).
При зустрічі з Олександром Кубраковим говорили про те, що це важливе сполучення з Одесою, адже до Гайсина зроблена міжнародна траса М12, а далі дорога регіонального значення веде на Балту, що дуже важливо. Проходить вона з Гайсина на Ладижин, Тростянець та Чечельник. Цією дорогою ми їздимо на Одесу і на рідний Тростянець, всі ями там знаю на пам’ять і вона в жахливому стані.
Також в планах дорога Р-07 Немирів-Тульчин і ремонт 2 мостів в Чернівцях на моєму окрузі. Дякую за конструктивну співпрацю очільника управління дорожнього господарства Олег Бабій, що опікується місцевими дорогами Вінниччини.
Тому хочу запевнити скептиків щодо «Великого будівництва», що цим регіональний дорогам, які сполучають райони та громади, які від здобуття Незалежності тільки латалися, бути. Вони найбільш потрібні жителям маленьких містечок, які постійно ними користуються, для того щоб добиратися до лікарень, до адміністративних центрів громад.
Юлія Іванюк