Це за 150 км від обласного центру. Поруч — кордон із Молдовою.У тутешній землі – величезні поклади каменю-пісковику. Вже 30 років у Буші відбуваються пленарі скульпторів, усі роботи залишаються в селі й обростають легендами.

Для того, щоб бажання здійснилося, говорять місцеві, необхідно міцно опертися долонями об камінь і чітко уявити своє бажання, а потім замкнути коло: з якого місця ви вийшли, в те місце ви й повернулися.Також до Буші приїжджають жінки які хочуть вийти заміж і завагітніти. Із такими запитами йдуть у скельний храм. Щодо його віку вчені досі сперечаються: одні запевняють — йому понад 3 тисячі років, інші дають кілька століть. Сходяться в одному – це найстаріший язичницький храм на території України.

Півень на дереві, олень та вагітна жінка із чашею. Для паломників – це те місце, де просять про найпотаємніше.Кожна ніша, кожен виступ заповнені якимись дорогоцінностями— це вдячність людей, що їхні мрії та бажання таки здійснилися.

Далі екскурсоводи не ведуть. Хоча на цьому таємниці не закінчуються. Можна піднятися через старовинне козацьке кладовище на найвищий пагорб у Буші, про нього знають місцеві, але самі туди рідко потикаються.Говорять, що там є лабіринт у який заходиш із проблемою, або питанням, що хвилює, а коли дійдеш до центру, приходить відповідь.

Представники різних духовних практик, рівновіри, язичники, йоги, шамани — головні туристи села Буша.Їх селять у садибах – від 250 грн з людини, або у єдиному у селі готелі — від 400 до 1600 грн за номер. Садиби виявилися ідеальним місцем в умовах карантину. Їжу готують на винос.Із земних розваг тут пропонують майстер-класи із випікання хліба. Насправді розвага не з дешевих – від 2000 грн за групу. Адже тільки піч потрібно топити півдня, щоб жару було вдосталь. А ще ж замісити.

Також можна виткати килим із бажань. Спроба безкоштовна, а ось уже повноцінний урок від 400 грн. Або начавити олії, з чого заманеться.

Валентина Лісова