А після його завершення на країну чекають інші карантинні обмеження, які діятимуть до кінця зими, 28 лютого, – повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов у середу, 13 січня.

Він розвіяв чутки про те, що через порівняно низьку COVID-статистику локдаун може завершитися для українців раніше. За його словами, логіка нинішнього локдауну – знизити кількість контактів після новорічних і різдвяних свят, коли потенційно сталося масове інфікування людей.

– У нас у країні на сьогодні карантин встановлений до 28 лютого з певним періодом посилених обмежень з 8 до 24 січня. Починаючи з 25 січня буде карантин з іншими обмеженнями, з іншим режимом”, – заявив глава МОЗ.

Він пояснив, що стратегія полягає в тому, щоб після 24 січня повернутися до адаптивного карантину.

– Тоді залежно від епідеміологічної ситуації визначають той чи інший рівень обмежень, – зазначив Степанов.

Він запевнив: нинішні обмеження не скасують. Локдаун можуть ввести повторно лише в разі “надкритичної ситуації”.

– Якщо буде різке зростання захворюваності на коронавірус. Йдеться про можливості медичної системи. Якщо ми прив’язуємося до кількості, то це близько 30 тисяч хворих. Це і кількість госпіталізованих, і кількість важких пацієнтів, і зростання – з якою швидкістю воно відбувається”, – пояснив міністр.

Карантинні обмеження залишаться і навесні, і влітку. Хоч після локдауну бізнес відновить роботу, обмеження різного характеру будуть діяти в Україні весь 2021 рік.

Водночас у Кабміні не заперечують, що карантинні заходи можуть діяти до 2023-го року.