Сам відомий с спортсмен цим займається вже років 30, його дружина Ірина – близько 20. А діти не бояться крижаної води змалечку. Доньці Ангеліні – 18 років, Максиму – 15, Макарію – 5.

– Дружина купалася в крижаній воді і загартовувалася ще вагітною. Мої діти народжені в домашніх умовах, пологи були у воді. Коли дитина народжувалася, її одразу обливали холодною водою з холодильника. Далі загартовували хоча б раз на тиждень, після ванни або сауни обливали їх холодною водою. Такі процедури були дотримані з усіма трьома дітьми, – розповів Борис.

За словами спортсмена, так продовжується до року або півтора. Поки дитина не скаже “ні”.

-В цей період не наполягаємо, щоб не відбити бажання. Але дитина постійно присутня, коли загартовуються батьки, старші діти… Після цього йде перерва 1-2 роки, доки дитина не скаже “хочу”, – продовжує він.

Сім’я Максимчуків загартовується, як мінімум, один раз на тиждень.

– Ми ходимо в сауну біля Зачарованого озера, де всі й купаємося взимку та обливаємося холодною водою влітку вже протягом 10 років. Хоча часто і під час купання у ванній теж обливаємося. Іноді додатково ходимо на Південний Буг, – додав Борис.

За словами тата, в перші два роки діти іноді хворіють. Але поступово починають хворіти рідше, а одужують швидше. Після трьох років практично не хворіють.

– Але ніколи не збиваємо температури, ніколи не даємо антибіотиків, не робимо щеплення… Таким чином виробляється власний імунітет, – пояснив Борис.

Поради щодо загартування дітей від Бориса Максимчука

1. Не потрібно готуватися, поступово знижуючи температуру води. Таку методику придумали лікарі, які самі ніколи не купалися. Вона є наче й логічна, але зовсім невірна.

2. Можна загартовуватися тільки максимально холодною водою. А ось поступовість може бути тільки в локації на тіло, кількості води або/та часу загартовування. Можна розпочати з кистей та стоп, далі передпліччя та гомілки. Потім руки ноги і так далі.

Інший спосіб – це почати з ложки холодної води, яку виливати собі на потилицю. Далі збільшувати кількість холодної води.

Разом з тим, якщо Ви без підготовки стрибнете в ополонку або облиєтеся відром холодної води, то теж нічого поганого не відбудеться.

3. Підготовка до загартування може бути фізичними вправами, правильним харчуванням, достатнім режимом сну (лягати потрібно о 21.00-22.00 максимум). Така підготовка дуже добра, але необов’язкова!

4. Обов’язково має бути приклад батьків. Вони повинні розпочати першими.

5. Дуже добре вперше розпочати загартування після сауни. Хоча сама сауна – це вже теж загартування. Так як загартований організм це той, який може витримати, як максимально низьку температуру, так і максимально високу!