Торгові марки «Продивус» і «Жінка Вінниччини», упаковка для зварювальних електродів, збірка зображень для нанесення на текстильні вироби та інші поверхні. Про ці та інші охоронні документи на реєстрацію авторського права, які вже отримали вінничани у 2021 році, розповів патентний повірений України Ігор Шевченко. Він працює на базі Вінницької торгово-промислової палати.
За словами пана Шевченка, у січні цього року у Вінниці була отримана низка охоронних документів з «Укрпатенту». Загалом у 2021 році їх вручили близько 20 вінничанам. Це було завершення тривалого процесу. Загалом процедура реєстрації, наприклад, торговельної марки триває приблизно два роки.
– Розгляд заявок на корисні моделі (конструкторські рішення) або на промислові зразки (дизайнерські рішення) відбувається протягом 5-6 місяців. Заявок на винаходи – втричі довше. Реєстрація авторського права відбувається протягом 2-х місяців – сказав Ігор Шевченко.
Днями отримані свідоцтва на торговельні марки «Продивус» і «Prodyvus». До цього у відомого вінничанина були зареєстровано ТМ, пов’язані із боксом, мінеральною водою «Регіна» тощо.
-Реєструвати прізвище, як торговельну марку, для відомої людини (політика, дизайнера, спортсмена тощо) – це звичайна практика. Це допомагає мінімізувати ризик паразитування на діловій репутації, – пояснив Ігор Шевченко.
Ірина Борзова і Людмила Станіславенко вєе зареєстрували ТМ «Жінка Вінниччини». Це допоможе їм залучати під однойменний проект кошти спонсорів і меценатів, не хвилюючись за збереження авторських прав.
Тим часом вінницьке підприємство «Плазматек» отримало документ на корисну модель «Упаковки для зварювальних електродів». Вона є перфорірованою «кулеметною» стрічкою, яка допомагає зменшити до мінімуму вплив вологи на електроди. Займає мало місця під час перевезення. Окрім того, у новій корисній моделі кожен електрод можна відривати від стрічки окремо.
Вінничанин Ігор Січко отримав свідоцтво про реєстрацію авторського права на збірку зображень “принтів” для нанесення на текстильні вироби (в першу чергу – на футболки, світери) та інші поверхні (шпалери тощо)
– Цими зображеннями цікавляться достатньо активно. Щоб мінімізувати ризик крадіжки, було подано на реєстрацію авторського права збірку зображень “принтів”, – прокоментував Ігор Шевченко
Фелікс ЖАНІН