Громада вимагає: скасувати підвищення тарифів на природний газ, послуги розподілу природного газу та повернути пільгову електроенергію 100 кВ з 01.01.2021 року. Негайно звільнити всіх робітників НКРЕКП за непрофесійну діяльність та лобіювання інтересів олігархів. Вимагають ліквідувати посередника «НАФТОГАЗ» та розділити три окремі юридичні особи «ТрансГАЗ», «Укргазвидобування», «Сховище газу». Дозволити їм продавати газ на енергоринку. Звільнити з посади Коболева А.А. і розпочати розслідування його діяльності та «структури тарифу».

24 січня тисячі вінничан зі всієї області з`їхались на «Тарифний майдан» у Вінницю. Обурені відсутністю реакції на громадські повстання по області, люди заявляють, що діятимуть радикально.

– Влада перетворилась на банду, яка грабує народ, — каже учасник акції проти «геноциду нації» колишній вчитель Едуард Дембіцький із Козятина. — Чому нам диктують захмарні ціни? Уряд вже забув, що народовладдя в нашій країні — головне! Ми вимагаємо від Верховної Ради та президента України встановлення у цей важкий для українців час тарифів за ціною собівартості. А всіх, хто не погоджується з цим, потрібно звільнити з керівних посад.

Обурення у Вінниці висловлювали представники спільноти підприємців.

— Пам`ятаєте, як у 90-х нас держава викинула на вулиці? Ми виживали, як могли. І власними силами створювали робочі місця. В нас були неповнолітні діти. Для того, щоб розвинути малий бізнес, ми закладали будинки та квартири. Ми увесь час сплачували податки, утримували на свої кошти владу, сподіваючись, що вона нас захистить. І що маємо взамін? Справжній тарифний геноцид, який убиває наш бізнес. Всім треба підніматись на захист своїх прав, бо держава нас не захищає, а грабує, — наголосила від імені підприємців Вінниччини Лариса Розбакієва.

Військові також повстали. Атовці, «афганці» та чорнобильці з народом.

— Подивіться, влада продає зерно за валюту — там ним годують тварин! А українцям щоденно на хліб підвищують ціни… Електроенергію продають за кордон, а Європа платить набагато дешевше за комунальні послуги! Скоро піднімуть ціну і на повітря, то тоді громада вперед ногами винесе таких керівників! – говорить обурено від імені військових Петро Арсенчук.

На майдані 25 січня утворили координаційну раду територіальної громади Він­ниччини та «Рух ветеранів і пенсіонерів». Першим рішенням стало звернення до президента України:

«Державна влада — слуги олігархів? Лиш задайтесь питанням: пенсіонери — це хто? Вихователі та вчителі, які вас навчали! Лікарі, які рятували життя! Будівельники, які своїми руками будували міста та села! Працівники заводів, продукцією яких ми всі користувались? А тепер що? Ці люди приречені на смерть?» — запитує обурена громада Вінниччини.

Окрім Вінниці, до Тарифного майдану приєднались жителі Козятина, Корделівки та Ладижина, адже багато родин залишилось без державної підтримки у скруті.

– Ми за ринок газу, який дає споживачу право вибору та мав би здешевити ціну на енергоносії і покращити послуги. Ми проти скорочення видатків на субсидії, які є дієвим механізмом соціального захисту незаможних громадян від ринкових тарифів, — каже житель Козятина, депутат Дмитро Бернатович.

Кілька сотень жителів Кор делівки Калинівського району 22 та 25 січня перекривали міжнародну трасу на Київ. Люди не пропускали транспорт. Лише «швидкі допомоги» та маршрутки з пасажирами.

Висловити обурення вирішили жителі Ладижина. Таких на централь­ній площі зібралось понад дві сотні. Мер Валерій Коломєйцев заявив, що депутати на черговій сесії будуть звертатись до Кабміну з вимогою зменшити в Україні тарифи. А щодо місцевих цін на опалення та воду, то зауважив, що зменшувати їх ніхто не буде, бо і так найнижчі у світі. Зрештою, громада оголосила свої вимоги та дала мерії час до 29 січня. А сьогодні вийшли на Майдан під міську раду жителі Ямполя. А все тому, що, крім електроенергії, тут місяць тому майже вдвічі підняли тариф на воду та водовідведення.

Софія Копач,
Вікторія Трудько
Фото Сергія ХІМІЧА