Безперечно, професія снайпера – це спеціальність, яка має свої методи, прийоми, математичну базу. Крім того, снайпер – це ще й особливий світогляд, ціла філософія, спосіб життя. Снайпер повинен безперервно відточувати свою майстерність, формувати світогляд, тренувати дух і тіло.

Чисельні практичні заняття: рух по азимуту та орієнтування на місцевості, скритний вихід на рубіж відкриття вогню, знищення умовного противника, тактична медицина з імітацією пораненого в бою та евакуація на точку збору, практична стрільба та практичне обладнання позиції снайпера – так протягом двох тижнів снайпера військової частини 3028 Західного оперативно-територіального об’єднання вдосконалювали свої навички на чолі з досвідченими інструкторами полку.

«За легендою наших занять снайперська пара в обмежений час, пересуваючись приховано в заданому секторі, повинна була вийти на визначений рубіж і вразити умовну ціль, після чого здійснити евакуацію пораненого бійця на точку збору. На завершальному етапі – практична стрільба вночі. Увесь час ми спостерігали за бійцями, щоб потім оцінити їх», – зазначає інструктор з бойової підготовки Дмитро.

Уся підготовка спеціалістів відбувалася як удень, так і вночі. Особливістю якої було проведення зборів максимально приближених до бойових та з використанням новітнього озброєння, а саме: гвинтівки UAR – 10 та снайперського комплексу 308.

«Гвинтівка UAR -10, у приціл з 20-кратним збільшенням мішень добре видно. Курок натискається настільки рівно і плавно, що навіть дивуєшся, коли в плече раптом приходить віддача. Загалом снайпер з першого пострілу повинен поцілити у ціль, адже помилка на війні може коштувати дуже дорого», – поділився один з учасників зборів.

Треба добре уявляти собі специфіку служби та мати міцну мотивацію. Профпридатність, майстерність, дисципліна і відданість справі дуже важливі. Крім вміння надзвичайно влучно стріляти, повинен бути дуже врівноваженим, терплячим, вміти сконцентруватися, самостійно приймати правильні рішення та чекати, дуже довго чекати, розповідають снайпера.

Снайпером не можна народитися, але можна ним стати за допомогою тих компонентів підготовки снайпера, які визначають його успіх.

Микола Коваль