В Україні планують створити новий і найкоротший маршрут Київ – Кишинів. Для цього на Вінниччині передбачено збудувати 1,6 кілометра нової дороги і міст через Дністер у Ямполі…

Бо для  автомобільного сполучення  між столицями Молдови та України вирішено запустити  новий маршрут через Київську, Житомирську та Вінницьку області. Для вантажівок та багатьох автотуристів він стане  оптимальним для подорожі в Молдову, Румунію,  Болгарію  та Грецію  в обхід невизнаної Придністровської республіки.

– За ініціативи Президента України Володимира Зеленського та Президентки Молдови Майї Санду між двома країнами з’явиться новий маршрут Київ — Кишинів, – зазначено в повідомленні САД – Служби автомобільних доріг у Вінницькій області.

Що заплановано:

  • будівництво мостового переходу через р. Дністер та підходу до нього протяжністю 1,6 км з української сторони
  • оновлення 137,5 км маршруту Київ — Кишинів на окремих ділянках доріг М-21 Виступовичі — Житомир — Могилів-Подільський та Р-08 Немирів — Ямпіль.

Сьогодні Служба автомобільних доріг у Вінницькій області оголосила тендер на розробку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) будівництва прикордонно-мостового переходу через р. Дністер на українсько-молдовському державному кордоні в районі населених пунктів Ямпіль – Косеуць.

«Зараз ми на старті процесу створення оновленого маршруту між столицями України та Молдови. Закупівля ТЕО — це перший крок. Паралельно з цим готуємося до оновлення 137,5 км маршруту — йдеться про найбільш проблемні для проїзду ділянки. Тобто вже до кінця року шлях до кордону планується зробити комфортним для проїзду», — розповів голова Укравтодору Олександр Кубраков.