«Аферою року» громадські активісти називають новий проєкт по забудові ЖК в центрі міста. Вже будемо переносити і тролейбусне депо, щоб побудувати новий комплекс? — запитують вони.

4 лютого у Вінниці відбулись громадські слухання щодо забудови житлового комплексу в центрі міста. Активісти заявили, що це спричинить збитки державі на мільйони гривень.

Мова йде про територію розміром 38,23 га неподалік Центрального парку, де планують збудувати сім багатоквартирних будинків на 5-7 поверхів та ще три будинки на 6 поверхів. Загалом планується 1216 квартир. Крім цього, у проєкті є два дитячих садки на 280 дітей, школа на 33 класи, стадіон, громадський центр, відкрита автостоянка на 50 місць, дворівневий паркінг на 380 місць з автомийкою, торгово-офісний центр з підземним паркінгом.

Однак громадські активісти кажуть, що це справжня афера.

– Немає проєкту переносу тролейбусного депо! А його хочуть перенести в інше місце! Куди? Де мають братись кошти? «Гуляє» сума у мільярди. А ми мусимо мовчати, – розповідає активіст Віталій Дужак.

По-друге, ніхто не робив нову транспортну модель. Як цей величезний район вплине на рух у місті? На прикладі подібних забудов того самого Києва можна припустити, що такий масив перекриє і заблокує транспортний рух. Вулиця Магістратська і так постійно у заторах. Якщо туди ще додати декілька тисяч автівок, то, ймовірно, що це перекриє взагалі рух.

Ми вимагаємо зробити транспортну модель та показати, як це має бути.

По-третє, територія цегельного заводу має історичну цінність.

Ця частина міста ніколи не планувалась під забудову багатоповерхівками, бо там нестабільні грунти.

– Але виходить, що одним дерибанити можна все, а інші мусять від цього потерпати, — продовжили громадські активісти «Центру захисту вінничан» та «Вінницького центру інвестицій та розвитку», «Енергетичного пулу».

Громадські слухання тривали більше 4-х годин. Близько 200 вінничан прийшли на них, щоб поставити свої запитання.

Після резонансу міськрада вирішила перенести громадські обговорення щодо плану території для потреб ЖК, обмеженої вулицями Магістратською, Петрусенко, Пестеля, І.Богуна та Б. Лук’яновського. Розробник має врахувати зауваження вінничан.

Софія Копач