Першими вакцинуватимуть медперсонал: бригади «швидких», які виїздять до ковідних хворих та тих, хто лікує хворих на коронавірус в спеціалізованих лікарнях. Мешканців будинків престарілих та людей похилого віку. Необхідні списки вже подані до МОЗу.
Яку ж вакцину нам поставлять?
За словами регіонального координатора з впровадження вакцинації від COVID-19 Тетяни Бондаренко, для України, та, зокрема для області буде поставлено вакцину американського виробництва від Pfizer-BioNTech iPHK та AstraZeneca/Oxfordу межах глобальної ініціативи COVAX.
– У світі великий попит на вакцину від COVID-19, тому вакцини у країну надходитимуть поступово. В Україні мета- вакцинувати 50% населення за два роки. Але за підрахунком ВООЗ має бути вакциновано не менше 20% населення, з них складають: 1%- медичні працівники, 2% – люди 65+ та 19% – люди з високим ризиком ускладнень – це пріоритет, який має бути забезпечений для зупинки пандемії у світі. Для початку «першої хвилі» щеплення вже підтверджено постачання 117 тис. доз мРНК вакцини Pfizer-BioNTech. Вакцина наразі проходить процедуру реєстрації. Після завершення процесу-вакцина надійде на спеціалізовані склади з дотриманням холодового ланцюга. Щочетверга область робитиме заявку на отримання вакцини, а на вихідні вакцина заходитиме в область.
– Доставляти вакцину в область будуть щотижнево. Для розмороження вакцини потрібно 3 години в умовах +2, тому вакцина зберігатиметься в привезених контейнерах на обласному складі до понеділка. Після її розморожування при температурі +2 +8 має бути використана за п’ять днів, – зазначає Тетяна Бондаренко.
Вакцинація в рамках «першої хвилі» буде відбуватися із залученням мобільних бригад, які здійснюватимуть виїзди до місць перебування організованих колективів. В рамках «першої хвилі» першого етапу вакцинації від COVID-19, на Вінниччині, як і в усіх регіонах України діятимуть дві мобільні бригади. Наступний крок – триденний тренінг для мобільних бригад з вакцинації проти COVID-19. Він розпочнеться одразу після завершення семінарів. Ці заходи будуть проводитися за підтримки ВООЗ для кожного етапу вакцинації відповідно до Національного плану вакцинації населення у відповідь на COVID-19. – зазначає вона.
Слід зауважити, що за статистикою, украінці досить обережно ставляться до вакцинації.
50 відсотків не виявляють зараз бажання отримати вакцину. Причому настрої кардинальні – одні чекають її з нетерпінням, інші готові «заплатити» за потрібну довідку, аби лише не вакцинуватись.
Все таки поширена інформація про «чіпування» спрацювала. Є в інший тип людей – мовляв поживемо, подивимось рік на тих, хто вже вколов вакцину. Як вони почуватимуться, чи не буде побічних ефектів… а тоді вже і ми.
Та і ті, хто вже переніс коронавірус, сподіваються на довгий імунітет.
Тим більше, що вакцинація не гарантує убезпечення від зараження, а лише легкий перебіг хвороби. І дія – 6 місяців.
Одним словом є над чим думати тим, в кого є альтернатива.
Для груп ризику однозначно треба це робити, щоб зберегти життя.
Тетяна Квасюк
Тiльки Спутник V!!! Всi iнши це фуфломiцин.