Розслідується кілька справ стосовно народних депутатів від “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука і Тараса Козака. Про це йдеться у відповіді Офісу Генпрокурора на запит ЗМІ.  З відповіді випливає, що з липня 2019 року йде слідство у справі за ч. 1 ст. 111 (підготовка до державної зради), ч. 3 ст. 206-2 (заволодіння корпоративними правами юридичних осіб для створення медіаресурсу), ч. 3 ст. 209 (легалізація злочинних доходів) Кримінального кодексу. Також триває розслідування за фактом можливої причетності бенефіціарів власників низки українських медіаресурсів до фінансування оборонного комплексу РФ. Цю справу порушено за ч. 2 ст. 258-5, тобто “фінансування тероризму”. “За результатами проведення повного і всебічного досудового розслідування, а також проведення ряду слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні буде прийнято рішення відповідно до вимог закону”, – повідомив ОГП.

Можу відповідально заявити, що ці справи пусті (з липня 2019 року – майже два роки, й нікому не повідомлено навіть про підозру), обвинувальним актом вони не закінчаться, будь-якої судової перспективи не мають. Колеги, хтось може мені пояснити – що таке підготовка до державної зради? Це новація у науково-правових основах кваліфікації злочинів. Юридичний анекдот! Не дуріть людей…

Й ще трохи правового всеобучу для генеральної прокурорші: справи не бувають «проти» і «стосовно», кримінальне процесуальне законодавство встановлює «щодо», і то тільки після повідомлення про підозру; розслідуються «злочини», а не справи.., прошу затямити собі, пані Ірино. А краще киньте цю посаду, не Ваше це.

Додамо, що Василь Вовк родом із Шаргородського району. Почав службу в органах безпеки в 1988 році на посаді слідчого в УСБУ у Вінницькій області. Тоді перейшов до головного управління. У 2012 та 2014 роках балотувався в депутати Верховної Ради по мажоритарному округу №15 у Вінницькій області, проте обидва рази програвав вибори. Після початку російської військової агресії генерал Василь Вовк на посаді керівника слідства СБУ займався залученням до відповідальності сепаратистів, терористів і шпигунів. Також очолив розслідування збитого російським військовим екіпажем ЗРК «Бук» малазійського пасажирського літака Boeing 777. Василь Вовк з липня 2014 до січня 2015 року входив в ТКГ, був один із керівників операції по звільненню одночасно 150 українських заручників у грудні 2014 року.

У 2015 році Петро Порошенко звільнив нашого земляка з посади начальника Головного слідчого управління Служби безпеки України, втім, весь цей час він займався активною громадською роботою, давав інтерв’ю та був почесним президентом відродженої футбольної команди «Нива». Але після низки скандалів пішов та займається діяльністю правника і надає юридичні послуги.

Валентина Лісова