Вони впевнені – очільник Райгородської ОТГ Віктор Михайленко відстоює інтереси громади сусідніх Ситковець, де колись головував. Й начебто хоче перетягнути туди всі об’єкти і бере на роботу представників зі свого села. Через це вони зібрались біля місцевого будинку культури та влаштували збори, де підняли всі наболілі питання.
– Райгородську об’єднану територіальну громаду, з центром с. Райгород було утворено 12 червня 2020 року. Рішення ВРУ є обов’язковим для виконання. Лише сесія Райгородської громади дане рішення ігнорує, в тому числі – депутати, яких обирали люди, жителі громади. Як можливо на сесії, яка триває 3 години розглянути понад 100 питань? Питання потрібно оголосити, обговорити, розглянути і прийняти рішення. Як це можливо за 2 хвилини на кожне питання? А коли люди запитують у депутатів: «Чому Ви прийняли такі рішення»? – Вони відповідають: «Нічого не чуємо, нічого не знаємо або не зрозуміли»! – каже від імені ініціативної групи місцевий житель Тарас Муха.
– Це все відбувається тому, що не виконується порядок підготовки до сесії, оголошення порядку денного не пізніше, як за 20 днів до проведення сесії, що дало б можливість депутатам вивчити питання, обговорити їх з жителями щоб прийняти рішення відповідно інтересам людей. Дії влади пішли всупереч інтересам жителів громади. Чому всі представники, керівники та старости повинні їздити до Ситковець, а не в центр с. Райгород на наради, навчання ? Чи керівниками відділів і Вашим замісникам не вистачає часу і сил, щоб виїхати на місце і вирішити всі питання, адже штат укомплектований (понад 70 чоловік) і їм нараховують заробітну плату? Комунальний заклад – Райгородська бібліотека переведена у філію. Що це покращить для людей, для громади: заощадить бюджет чи покращиться обслуговування населення? Керівник центральної бібліотеки обирався тишком-нишком, чомусь не порадились з людьми. Усі установи та відділи після прийняття рішень сесії називаються «Райгородськими», а розміщуються лише в с. Ситківці (не в Нових Обіходах, Червоному, Мельниківцях). Ви мабуть забули, що центр громади с. Райгород, громада райгородська…? Процес об’єднання громад передбачає вигоду, покращення і розвиток для усіх. А зараз ми бачимо «перетягування канату» в один бік за рахунок інших! Немає жодного заступника сільського голови від жителів с. Райгород, а також керівників управління відділів.
Райгородська школа – це один із найстаріших закладів освіти громади з великим досвідом, прекрасним колективом. Багато її випускників займали і займають престижні посади: лікарі, педагоги, керівники, підприємці. «Райгородську освіту – по всьому світу!» То чому ж не вистачає коштів, бажання, зусиль на те, щоб даний заклад зберегти та розвивати? Людей турбує питання: «Де ж буде знаходитись центр територіальної медицини Райгородської громади?» Чи Ви зробите так, як з бібліотекою, будинком культури та відділом освіти? На всі питання – чому переноситься той чи інший заклад, ми чуємо відповідь «Бо немає місця в Райгороді» Ми вибирали голову сільської ради, депутатів щоб Ви змогли вирішувати усі питання: розширюйте, знаходьте місця, а не переносьте в інше село. Райгород – це центр громади і крапка! І не потрібно його перетворювати в придаток. Саме тому, ми вимагаємо від сільського голови, виконавчого комітету, від депутатів переглянути усі рішення, які приймалися без обговорення з людьми: центральна бібліотека повинна бути розміщена в с. Райгород, центральнй будинок культури – в Райгороді, центр ПМСД в Райгороді та невідкладно оголосити конкурс на зайняття посади керівника відділу освіти. Шановні депутати, просимо перед тим, як приймати рішення думати про наслідки, аналізувати та радитись з людьми, тому що люди вас обирали – вони вас і відкличуть.
У свою чергу очільник Райгородської ОТГ Віктор Михайленко стверджує – тримає ситуацію під контролем і проблему називає надуманою.
– У людей своє бачення, я роблю все чітко та демократично. Вони приходили до мене і я дав пояснення по кожному пункту. Більшість на зборах казали, що їм по барабану, що робиться в інших селах, головне Райгород. Та в мене 20 населених пунктів і у кожному живуть такі самі люди, і кожного я не маю права скривдити. Кожне село заслуговує тільки на краще. Тому такий радикалізм мені не зрозумілий. Бо ми їздимо сесії та наради в кожному із сіл, щоб ніхто не ображався.
На жаль, громади через приєднання розкатані. І я маю всіх об’єднати, а не розсварити, – каже Віктор Михайленко. – Питання стояло у тому, щоб зробити одну головну бібліотеку, інші філії. Ми співробітників повідомили. Зібрали всіх бібліотекарів, вони визначились, хто в них буде керівником. І та відповідно бібліотека стане центральною. Перемогла представниця із Ситковець. Обрали б керівником людину з Нових Обіходів – була б там центральна бібліотека. Через це нічого по суті для самих працівників та людей не зміниться, навіть заробітна плата, тому мені незрозуміло їх обурення.
Так само стосується клубів. Школу у Райгороді ніхто не закриває, бо вона друга у громаді за кількістю дітей! У Райгороді в нас, на жаль, нема приміщення для адмінресурсу. Є в Ситківцях та Мельниківцях. І ми будемо робити все, аби люди працювали у теплих та комфортних умовах, а не витрачати кошти і будувати нове. Тим паче в нас нема ні доріг, ні вуличного освітлення, катастрофічна ситуація з водою. Це все треба робити, а не будувати теплі кабінети у Райгороді. Шкода, що дехто цього не розуміє. Але нічого, собака гавкає, караван йде. Будемо працювати!
Віталіна Трудько
Олежка, тобі керувати, що кому розглядати?
Люди дали звернення, вони вислухали голову, і дали вді сторони. Чого ти смердиш тут?
ОЛЕГ МИКОЛАЙОВИЧ ти там точно під чимось ?На збори прийшло людей у робочий день більше чим на новий рік у клубі а ти несеш якусь нісинітницю що (Має бути поняття про ЗУ “Про місцеве самоврядування”, про ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”, “Кодекс законів про працю” і т.д. і т.п.
А просто так написати – це, вибачте “фуфЄл”. І не приносить позитиву для рейтингу видання. І виглядає, ніби проплачено це.)ти даун?
Стаття 79. Дострокове припинення повноважень сільського, селищного, міського голови
{Назва статті 79 в редакції Закону № 806-VI від 25.12.2008}
1. Повноваження сільського, селищного, міського голови, вважаються достроково припиненими у разі:
{Абзац перший частини першої статті 79 із змінами, внесеними згідно із Законом № 806-VI від 25.12.2008}
1) його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови;
2) припинення його громадянства;
3) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
3-1) набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;
{Частину першу статті 79 доповнено пунктом 3-1 згідно із Законом № 4711-VI від 17.05.2012; із змінами, внесеними згідно із Законом № 224-VII від 14.05.2013; в редакції Закону № 1700-VII від 14.10.2014}
3-2) набрання законної сили рішенням суду про визнання його активів або активів, набутих за його дорученням іншими особами або в інших передбачених статтею 290 Цивільного процесуального кодексу України випадках, необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави;
{Частину першу статті 79 доповнено пунктом 3-2 згідно із Законом № 263-IX від 31.10.2019}
{Пункт 4 частини першої статті 79 виключено на підставі Закону № 1700-VII від 14.10.2014}
4) відкликання з посади за народною ініціативою;
{У частину першу статті 79 включено пункт 4 згідно із Законом № 595-VIII від 14.07.2015}
5) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер;
6) його смерті.
2. Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.
Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути достроково припинені також у випадках, передбачених законами України “Про військово-цивільні адміністрації”, “Про правовий режим воєнного стану”.
{Частину другу статті 79 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 995-VIII від 04.02.2016; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2268-VIII від 18.01.2018}
{Частина друга статті 79 із змінами, внесеними згідно із Законами № 650-VIII від 17.07.2015, № 995-VIII від 04.02.2016}
3. Повноваження сільського, селищного, міського голови за наявності підстав, передбачених абзацом першим частини другої цієї статті, можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. Порядок проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови визначається законом про місцеві референдуми.
{Частина третя статті 79 із змінами, внесеними згідно із Законами № 806-VI від 25.12.2008, № 995-VIII від 04.02.2016}
{Щодо конституційності положень частини третьої статті 79 див. Рішення Конституційного Суду № 1-рп/2000 від 09.02.2000}
4. Рішення про проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови приймається сільською, селищною, міською радою як за власною ініціативою, так і на вимогу не менш як однієї десятої частини громадян, що проживають на відповідній території і мають право голосу.
5. Сільський, селищний, міський голова може бути відкликаний з посади за народною ініціативою в порядку, визначеному Законом України “Про статус депутатів місцевих рад” з особливостями, передбаченими частинами шостою – десятою цієї статті, не раніше як через рік з моменту набуття ним повноважень.
{Статтю 79 доповнено частиною згідно із Законом № 595-VIII від 14.07.2015}
6. Рішення про внесення пропозицій щодо відкликання сільського, селищного, міського голови за народною ініціативою приймається на зборах виборців у кількості не менше:
1) 20 осіб для відкликання сільського голови;
2) 30 осіб для відкликання селищного голови;
3) 50 осіб для відкликання міського голови міст районного значення;
4) 200 осіб для відкликання міського голови міст обласного значення;
5) 400 осіб для відкликання міського голови міст Києва та Севастополя.
Кількість членів ініціативної групи становить у разі відкликання:
1) сільського, селищного голови – не менше 10 осіб;
2) міського голови міста районного значення – не менше 20 осіб;
3) міського голови міста обласного значення – не менше 50 осіб;
4) міського голови міст Києва та Севастополя – не менше 75 осіб.
{Статтю 79 доповнено частиною згідно із Законом № 595-VIII від 14.07.2015}
7. На підтримку пропозиції про відкликання сільського, селищного, міського голови має бути зібрано кількість підписів, що перевищує кількість голосів, поданих за нього на місцевих виборах, за результатами яких він був обраний сільським, селищним, міським головою.
Збір підписів проводиться у разі відкликання:
1) сільського, селищного голови – протягом десяти днів;
2) міського голови міста районного значення – протягом двадцяти днів;
3) міського голови міста обласного значення, міст Києва та Севастополя – протягом тридцяти днів.
Територіальна виборча комісія перевіряє правильність оформлення підписних листів, кількість зібраних підписів у разі відкликання:
1) сільського, селищного голови – протягом десяти днів з дня їх отримання;
2) міського голови міст районного значення – протягом двадцяти днів з дня їх отримання;
3) міського голови міст обласного значення – протягом тридцяти днів з дня їх отримання;
4) міського голови міст Києва та Севастополя – протягом тридцяти п’яти днів з дня їх отримання.
{Статтю 79 доповнено частиною згідно із Законом № 595-VIII від 14.07.2015}
8. Рішення про дострокове припинення повноважень за народною ініціативою сільського, селищного, міського голови, який був обраний шляхом самовисування, приймається за поданням територіальної виборчої комісії відповідною сільською, селищною, міською радою більшістю голосів від її складу.
У разі прийняття місцевою радою рішення про відкликання сільського, селищного, міського голови за народною ініціативою або у разі подання до місцевої ради рішення вищого керівного органу партії, місцева організація якої висувала відповідного кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, про відкликання сільського, селищного, міського голови за народною ініціативою, особа, яка на цей час відповідно до закону здійснює повноваження сільського, селищного, міського голови, не пізніш як на п’ятнадцятий день з дня прийняття відповідного рішення звертається до Верховної Ради України з клопотанням щодо призначення позачергових виборів сільського, селищного, міського голови.
{Статтю 79 доповнено частиною згідно із Законом № 595-VIII від 14.07.2015}
9. За наявності рішень суду про визнання розпоряджень чи дій сільського, селищного, міського голови незаконними, висновків відповідного комітету Верховної Ради Верховна Рада України може призначити позачергові вибори сільського, селищного, міського голови. Питання про призначення Верховною Радою України позачергових виборів сільського, селищного, міського голови може порушуватись перед Верховною Радою України відповідною сільською, селищною, міською радою, головою обласної, Київської, Севастопольської міської державної адміністрації.
10. У разі дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови відповідні позачергові місцеві вибори призначаються Верховною Радою України не пізніше ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови. Порядок проведення позачергових виборів сільського, селищного, міського голови визначається законом про вибори.
{Частина статті 79 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1184-VII від 08.04.2014}
11. Повноваження сільського, селищного, міського голови припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади:
1) з підстав, зазначених у пунктах 1, 2, 5, 6 частини першої цієї статті, – з дня прийняття відповідною радою рішення, яким береться до відома зазначений факт;
{Пункт 1 частини статті 79 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1700-VII від 14.10.2014}
2) з підстав, зазначених у пунктах 3, 3-1 частини першої цієї статті, – з дня, наступного за днем одержання радою або її виконавчим комітетом копії відповідного рішення суду без прийняття рішення відповідної ради;
{Частину статті 79 доповнено новим пунктом згідно із Законом № 1700-VII від 14.10.2014}
3) з підстав, зазначених в абзаці першому частини другої цієї статті, – з дня прийняття місцевим референдумом або відповідною радою рішення про дострокове припинення повноважень;
{Пункт 3 частини статті 79 із змінами, внесеними згідно із Законом № 995-VIII від 04.02.2016}
3-1) з підстав, зазначених в абзаці другому частини другої цієї статті, – з дня набрання чинності актом Президента України про утворення відповідної військово-цивільної, військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів);
{Частину одинадцяту статті 79 доповнено пунктом 3-1 згідно із Законом № 995-VIII від 04.02.2016; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2268-VIII від 18.01.2018}
4) у випадку, передбаченому частиною п’ятою цієї статті, – з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних виборах;
5) у випадку, передбаченому пунктом 4 частини першої цієї статті, – з дня прийняття відповідною радою або вищим керівним органом відповідної політичної партії рішення про дострокове припинення повноважень сільського, селищного, міського голови.
{Частину одинадцяту статті 79 доповнено пунктом 5 згідно із Законом № 595-VIII від 14.07.2015}
{Частина статті 79 в редакції Закону № 806-VI від 25.12.2008}
{Частину статті 79 виключено на підставі Закону № 806-VI від 25.12.2008}
{Офіційне тлумачення положень статті 79 див. в Рішенні Конституційного Суду № 21-рп/2003 від 25.12.2003}
бля виб краце у людей интервю взяли а не у мера дауна
Я думав, що журналісти 33-го каналу працюють професійно. Тобто, є якась журналістська етика.
Нормальні журналісти таке звернення громадян навіть не розглядали б.
Проблема одна: 80% того, що сказано в зверненні жителів суперечить законодавству України. Тому це питання не варте навіть того, щоб займатись розслідуванням проблеми, якої не існує по факту. Тут навіть не потрібно коментарів сільського голови.
Я думаю, журналістам потрібно, на майбутнє, перед тим, як займатись якимось конкретним зверненням від громадян, спочатку почитати законодавство. Хто, коли, кого, куди має призначати, хто має це вирішувати,
Має бути поняття про ЗУ “Про місцеве самоврядування”, про ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”, “Кодекс законів про працю” і т.д. і т.п.
А просто так написати – це, вибачте “фуфЄл”. І не приносить позитиву для рейтингу видання. І виглядає, ніби проплачено це.
походу ти дуже довго думав щоб цей висер написати.Ти друг голови походу а голову мені здаеться наступного зазу з зборів просто винисут.
ОЛЕГ МИКОЛАЙОВИЧ ти дурачок напиши де це там 80 відсотків не відповідало законодавству у зверненні.ти що там клею подихав з головою на пару??????