– У 2011 році я почала будувати бізнес. І вже до 2018-го мала декілька магазинів жіночого одягу у Вінниці. Та моя душа завжди тяжіла до чогось творчого. То­му я писала маленькі казочки для свого сина, а вже у 2018 р. створила при­год­ницький дитячий детектив «Ква(ко)ролі світів». Казка настільки сподобалась сину, що я вирішила її опублікувати. І протягом двох років робила все, аби вті­лити мрію у життя.

Підшукувала ілюстраторів, дизайнерів та маркетологів. І згодом мені вдалось, я випустила книгу в світ. Тепер «Ква(ко)ролі» продовжуються. Я мрію, щоб книга стала світовим бестселером.

Ольга на літературному вечорі

– Наклад «Ква(ко)ролів близько 15 тисяч примірників. У чому секрет такого успіху?

– Завжди потрібно йти до своєї мети. Письменницька слава не з’явилась раптово. Я віддалась літературі й заради цього припинила під­приємницьку діяльність.

Потім пів року лише ілюстратора для книги шукала. Звісно, на друк книги по­трібні були кошти. І я почала цікавитись грантами. Майже рік вчилась писати грантові заявки, їздила на різні тренінги та навчання. Звісно, було багато поразок, але згодом таки вдалось.

Книги були видані виключно українською мовою. Цьому посприяв Український культурний фонд – це державний фонд, який надає бюджетні кошти для творчих спеціальностей та людей.

Я – єдина, кому дали можливість виступити на дебюті молодих авторів. Головною умовою було те, щоб автор був нікому не відомий. І той час серед молодих українських авторів я стала найкращою і виграла 475 тисяч гривень. Вони надрукували 3 тисячі примірників і дали кошти на рекламу.

Умова гранту — книжка має розповсюджуватись безкоштовно. Тому книгу ми вирішили відправити у 250 міст України та 10 країн, а саме в Норвегію, в Америку, Великобританію, ОАЕ, Данію, Польщу та Австралію. Окрім цього, книгу ми розповсюдили по всіх дитячих бібліотеках України. Тож зараз «Ква(ко)королі» є всюди.

Я отримала тисячі позитивних відгуків, тому вирішила не зупинятись і продовжувати писати. Наступні наклади цієї книги розкуповувались з шаленою швидкістю. Мої герої сподобались всім – вони стали дитячими улюбленцями. Тому ми робимо шестилогію фантастичних пригод, де кожен герой стане головним і поділиться своєю пригодницькою історією з читачами. Такий бестселер стане першим в Україні.

– Про що розкаже детектив? Та чому ця казка для дорослих та малих?

– Мова йде про космічний Всесвіт, у якому є різні планети. На планеті Земля живуть жаби–технарі, на планеті Рудук живуть космокоти, на планеті Купус — кроти і бобри. А один з головних героїв-жаб живе в Україні поблизу річки Прип’яті. У них там ціле жаб’яче містечко. Починається все з екологічної катастрофи, а далі – пригодницька історія кожного героя. Основний мотив – це пошук себе у великому космічному Всесвіті.

На сторінках детективу багато жартів, які мають прихований зміст. Зрозуміти можуть лише дорослі, які читатимуть казку своїм дітям. Все заплановано так, щоб цікаво було і малим, і великим.

– Твій чоловік націоналіст, а ти – письменниця. Чи виникало бажання написати власну історію кохання?

– Історія кохання буде у моїх героїв – ква(ко)ролів. У фіналі головні герої обов’язково знайдуть своє щастя.

Софія Копач