Як стала зіркою Фейсбука і чому досі не є членкинею Національною спілки письменників – у нашому інтерв’ю.
– Ніколи не сподівалася, що до мене прийде народна слава, бо жила, як звичайні українські жінки. Родом я з села Уланів Хмільницького району, а з 2008 року проживаю у місті Немирові, звідки родом мій чоловік. Немирів тепер для мене – рідне місто.
Маю дві вищих освіти – педагогічну (вчитель математики, фізики, інформатики) та економічну. Але на даний момент по професії не вдалося реалізуватися. Увесь мій час займає поезія!
– А як давно пишете вірші? Звідки черпаєте натхнення?
– Вірші писала ще в школі, але то було дуже рідко. Але на початку 2018 року я пережила сильний стрес, в ту ж ніч написала 6 віршів. І потім почалося – вони аж йшли з мене самі. Мені легше зараз висловити свої почуття віршем, аніж прозою. Більшість з них написано вночі, коли повна тиша і ніхто не заважає.
Моїм джерелом натхнення є, звичайно, ж мої рідні – батьки, діти, чоловік. Вони герої моїх творів.
– А чому вирішили популяризувати свою творчість саме через Фейсбук?
– Вирішила вести свою сторінку у Фейсбук, бо вважаю, що зараз це найпопулярніша соціальна мережа в Україні. Три роки тому створила спільноту «Мої вірші для вашої душі». На даний момент там уже 97 000 підписників. Це прекрасні люди з різних куточків світу. 96% підписників жінки, а 4% — чоловіки. 80000 – це жителі України, а решта – з інших країн. Серед них є і рідні, і близькі, і чужі, які з часом стають «своїми». Завдяки віршам я маю тепер багато друзів, є навіть такі, хто став для мене родиною. Ціную і поважаю кожного особисто!
– Ваші вірші «гуляють» Мережею часто без авторства, як до цього ставитеся?
-Так, прикро, що дехто не вказує автора під моїми віршами, але головне, щоб їх не видавали за свої. Зараз я у процесі затвердження авторського права. Дуже багато моїх підписників, знаючи стиль написання, вказують у коментарях мене як автора людям, які виставляють вірші без підпису.
– А у друкованому вигляді розповсюджуються ваші вірші?
– На даний момент маю п’ять збірок, в кожній приблизно 200 віршів. Друкуються вони у видавництві «Твори» міста Вінниці. В досить немалому тиражі книги уже розійшлися по світу – через своїх рідних та друзів люди замовляють книги і в Америці, і в Німеччині, і в Італії, а також у багатьох інших країнах.
– Чи співпрацюєте з Національною спілкою письменників?
– Колись зверталася у Спілку, щоб стати її членкинею, але серед умов – рекомендації трьох членів Спілки, премії та нагороди, а у мене таких не було, тому вирішила бути простою поетесою, без регалій.
Коли верстався номер, ми звернулися до керівника НСРУ у Вінницькій області Вадима Вітковського. Він запевнив, що Людмилу Степанишену без проблем приймуть до письменницької Спілки:
– Вимога щодо рекомендацій трьох членів НСП обов’язкова, оскільки прописана у Статуті, але немає проблеми отримати такі ремендації. Головне – ознайомитися з творами. У березні заплановане засідання Спілки, впевнений, що Людмила Степанишена приєднається до нашої спільноти, — обіцяв Вадим Вітковський.
Майже із перших днів створення групи, та публікацій віршів пані Людмили… Щиро захоплена та маю усі збірки❤️
Творчість та талант від Бога….
Допоможіть їй стати справжнім автором, бо часто скаржимося і сваримося в мережі із недобросовісними… які видають її вірші за свої.. на жаль.
Людмила Степанишена 🥰 заслуговує на увагу 💝 на плечах таких людей і тримається віра та надія на краще майбутнє України 💞
Гарна, розумна, талановита людина!!! Допомога й їй, Господи.
Успіхів!Хай благословляє Вас Господь п.Людмило!
Доброго дня Вам, шановна пані Людмила.Дуже подобаються Ваші вірші.Бажаю Вам і дальшої творчої наснаги.Радуйте людей своїми хорошими творами.
“Головне – ознайомитися з творами.”
чого ж знайомитись?! якщо добірки розійшлись вже по світу гггггг.
стричати-сідати…
літ-слід..
кеди-полукеди….