Все – через те, що борошна зараз у країні обмаль. Обсяг помелу знизився до мінімального за два останніх десятиліття. Відповідно, це позначиться на вартості борошняних виробів і, зокрема, хліба.
В кінці минулого і на початку нинішнього року українські аграрії активно експортували свою пшеницю в інші країни. Торішні погодні умови не порадували урожаєм не лише Україну, а й інші країни, що вважаються традиційними житницями Європи. Тому українське зерно йшло нарозхват. Експортери активно заробляли валюту, прагнучи продати за кордон якомога більше свого продукту.
Тож не дивно, що в Україні вже до початку весни засіки неабияк спорожніли. Так, у січні 2021 року в нашій країні намололи близько 85 тисяч тонн борошна. Це – найнижчий показник за останні 22 роки. Зазвичай місячний помел становив в середньому близько 114 тисяч тонн. Відповідно, хліб почав рости в ціні ще взимку.
Валентина Лісова
Аграріі експортували, а де була держава? За який отримують десятки тисяч гривень заробітних плат працівники профільних міністерств, із наших при тому налогів. Знову за все заплатить пересічний українець.