Вже з 1 квітня стартує весняний призов. Відбуватиметься він відповідно до Наказу військового комісара Вінницького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки «Про призов громадян на строкову військову службу в квітні-червні 2021 року».
Для тих, хто не має повної вищої освіти термін проходження строкової служби становить 18 місяців. Для хлопців, які здобули вищу освіту, – 12 місяців. Минулого року президент України Володимир Зеленський підписав указ про військовий призов, що зменшує призивний вік на два роки. Відтепер під призов підпадають юнаки та чоловіки віком 18-27 років.
Тим часом 17 березня в Україні відзначають День мобілізаційного працівника. Дата встановлена Наказом Міністра оборони України в 2016 році. Раніше професійне свято мобілізаційних працівників відзначалося з 2000 року 14 вересня, згідно з наказом тодішнього міністра оборони України генерала Олександра Кузьмука. Нагадаємо, що 12 вересня 1992 року, було створено Управління мобілізації і комплектування Головного штабу Збройних Сил України, а 14 вересня 1993 року це Управління було переформовано в Головне організаційно-мобілізаційне управління України.
У «День мобілізаційного працівника Україні» з боку керівництва країни і вищих чинів Збройних сил України стало традиційним вітання з цим професійним святом на адресу своїх підлеглих. Найбільш яскравих співробітників призовних пунктів в цей день нагороджують пам’ятними подарунками, державними нагородами, позачерговими військовими званнями, урядовими грамотами та подяками від командування, грошовими преміями.
Зазначимо, що за роки незалежності України мобілізаційними органами української армії постійно проводиться активна участь у підготовці законів, підзаконних актів і величезної кількості інших нормативних документів, що регулюють правові відносини у цій сфері.