– Чому ми так багато говоримо про земельну реформу?

Вчора, на засіданні, Верховна Рада почала розгляд правок до законопроекту №2194 про внесення змін до Земельного кодексу та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. Земельна реформа — це те, від чого втікали попередні політики, та на чому вони та зацікавлені особи заробляли мільйонні статки. Це мало рано чи пізно закінчитись. Тому вже не перший день активно працюємо над прийняттям правок до законопроекту №2194, який в кінцевому результаті має стати одним з головних документів, що врегулюють нормальні та економічно-вигідні земельні відносини в Україні.

Наразі місцева влада контролює близько десятої частини неприватизованих земель, що значно ускладнює розвиток громад та зменшує їхню фінансову спроможність. Для більшої зацікавленості та раціонального використання ресурсів землі мають бути у громадах. Даний законопроект стосується земельної децентралізації і покликаний повернути у комунальну власність землі місцевих громад за межами населених пунктів.

Прийняття законопроекту дасть можливість територіальним громадам контролювати та регулювати питання самовільного зайняття земельних ділянок та нецільового використання земель, затверджувати містобудівну документацію в межах усієї території громади.

Згідно з даним законопроектом:

✅Громада вирішуватиме продавати чи здавати земельні ділянки в оренду

✅Всі кошти з продажу чи оренди надходитимуть в місцеві бюджети

✅Орендар завжди перший у черзі на купівлю ділянки

✅Нові ділянки для городництва надаватимуться не більше 0,6 га

✅Громади самі домовлятимуться про межі між собою

✅Жодної тяганини із землеустроєм у кабінетах Держгеокадастру

✅Парламент не погоджуватиме зміни цільового призначення особливо цінних земель

Віддати землі громадам — це справедливо, особливо в умовах децентралізації. Потрібно відразу відкинути маніпуляції, яким залякують українців щодо продажу земель іноземцям, адже купувати і продавати землю зможуть тільки громадяни України. Земельна реформа — це тривалий шлях, на якому завжди комусь щось не буде подобатись, але ми думаємо про громадян України, їхні інтереси та можливості фінансового зростання. Все ще попереду!

Андрій Власенко