ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БРИГАНТИНА-В», Код ЄДРПОУ: 35321721 (повне найменування юридичної особи, код згідно з ЄДРПОУ або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи — підприємця, ідентифікаційний код або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті) інформує про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля.
- Інформація про суб’єкта господарювання Україна, 04073, Вінницька обл., місто Вінниця, вулиця Київська, будинок 29, корпус 13, квартира 16, конт. тел. + 38 067 380 97 38 (місцезнаходження юридичної особи або місце провадження діяльності фізичної особи — підприємця (поштовий індекс, адреса), контактний номер телефону).
- Планована діяльність, її характеристика, технічні альтернативи (Суб’єкт господарювання має право розглядати більше технічних та територіальних альтернатив).
Планована діяльність, її характеристика.
Планується будівництво багатофункціонального центру по вул. В’ячеслава Чорновола (півострів «Бригантина») в м. Вінниці, назва будівництва: «Нове будівництво багатофункціонального центру по вул. В’ячеслава Чорновола (півострів «Бригантина») в м. Вінниці»
Багатофункціональний центр має «трапеція» подібну форму, розмірами у вісях 114,2м х 192,3м.
Паркінг розрахований на 584 м/м. Висота поверхів паркінгу 3,6 м. Має по 2 в’їзди/виїзди на кожному поверсі, 2 пандуси між рівнями паркінгу шириною 7,6 м. У паркінгу розміщені всі технічні приміщення (ІТП, ТП, насосна, електрощитова) та пункти охорони, також на -2-му поверсі — супермаркет, що сполучається ескалаторами з 1-им поверхом та траволаторами до 1-го рівня паркінгу.
Багатофункціональний центр розміщений з -1-го по 3-й поверхи, висотою: 3,6 м (фасадна частина на – 1-му поверсі) та з 1-го по 3-й поверх по 6 м кожен. Головний вхід на -1-му поверсі. Будівля має 7 атріумів, протипожежні відсіки відокремлені пожежними шторами, що опускаються при виникненні пожежі. Має 9 сходових клітин Н4 (7 з яких мають безпосередній вихід назовні), додаткові 3 сходові клітини СК1 (паркінг), 11 ліфтів, 2 траволатори та 14 ескалаторів.
З 1-го по 3-й поверх розміщені різноманітні торговельні приміщення. На 1-му та 3-му поверсі розміщені заклади харчування: ресторани та кафе. Також на 3-му поверсі є дитячий розважальний центр та кінотеатр на 6 залів.
Територія комплексу з межує з річками Південний Буг та Тяжилівка, тому необхідно провести комплекс заходів з захисту від затоплення, підтоплення та перероблення берегів.
Вздовж берегу р. Південний Буг в північній частині території наявна існуюча укісна споруда частково укріплена покриттям із збірних залізобетонних плит. Ділянка, на якій відсутнє укріплення, розмита та поросла чагарниками. Проектом передбачається відновлення та укріплення укісної споруди покриттям із збірних залізобетонних плит.
Вздовж лівого берегу р. Тяжилівка наявна захисна дамба укріплена покриттям із залізобетонних плит. Правий берег складений обривами з залишками укріплених укісних споруд. Для впорядкування берегової лінії та захисту території від зсувних і ерозійних процесів передбачено влаштування укісної споруди покриттям із збірних залізобетонних плит.
Технічна альтернатива 1
Нове будівництво багатофункціонального центру по вул. В’ячеслава Чорновола (півострів «Бригантина») в м. Вінниці.
Покриття теплових навантажень відбуватиметься за рахунок існуючих міських мереж.
Технічна альтернатива 2.
Нове будівництво багатофункціонального центру по вул. В’ячеслава Чорновола (півострів «Бригантина») в м. Вінниці.
Покриття теплових навантажень відбуватиметься за рахунок власної газової котельні. Не розглядається у зв’язку із великими капітальними витратами, значним підвищенням величини викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря м. Вінниця, а також із наявністю вільних потужностей для забезпечення теплом за рахунок міських мереж.
- Місце провадження планованої діяльності, територіальні альтернативи.
Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 1.
Земельна ділянка на якій планується будівництво багатофункціонального центру знаходиться за адресою: вул. Вячеслава Чорновола (півострів «Бригантина») м. Вінниця.
Кадастрові номера земельних ділянок: 0510136300:01:033:0002; 0510136300:01:033:0003
Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 2.
Не розглядалась. Розгляд місця провадження планованої діяльності за територіальними альтернативами є недоцільним у зв’язку із наявністю документів на земельну ділянку із відповідним цільовим призначенням, а також містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки №147 від 09.11.2018 р., затверджених наказом департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради від 09.11.2018 р. №275.
- Соціально-економічний вплив планованої діяльності
Будівництво нового сучасного торговельно-розважального центру забезпечить населення м. Вінниця об’єктами дозвілля та соціально-громадського призначення, а також створить нові робочі місця. Дане будівництво спрямує надходження коштів до бюджету міста та створить більш раціональне використання земельної ділянки.
- Загальні технічні характеристики, у тому числі параметри планованої діяльності (потужність, довжина, площа, обсяг виробництва тощо)
Багатофункціональний центр має «трапеція» подібну форму, розмірами у вісях 114,2 м х 192,3 м.
Основні техніко-економічні показники:
– площа ділянки становить 2,167 га.
– площа забудови 18 180 м2.
– поверховість 5 пов.
– осіб, що постійно перебувають у будівлі:14 280 осіб
– загальна площа становить 82 545 м2
-корисна приміщень 80 746 м2
Розрахункова площа в тому числі:
– паркінг 19 748 м2 (584 машин. місць)
– супермаркет 5 785 м2
– торгові приміщення 32 256 м2
– заклади харчування 1925 м2
– кінотеатр 4 126 м2 (6-ть залів)
– адміністративні 202 м2
– дитячий розважальний центр 1 647 м2
Будівельний об’єм будинку 408 878 м3
Річна потреба у воді 94 042 м3
Річна потреба у електричній енергії 10 731 тис кВт*год
- Екологічні та інші обмеження планованої діяльності за альтернативами:
щодо технічної альтернативи 1
Екологічні та інші обмеження планової діяльності встановлюються згідно чинного Законодавства України, включаючи Земельний кодекс України, Водний кодекс України, Законів України «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про охорону земель», технічні умови, містобудівні умови та обмеження.
Санітарно-епідеміологічні обмеження встановлюються за нормативами граничнодопустимих концентрацій (ГДК) забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, шумового, іонізуючого та радіаційного впливу, а також рівнем граничнодопустимих викидів (ГДВ) від технологічного обладнання.
По забрудненню водного середовища – значення ГДК забруднюючих речовин у господарсько-побутових та дощових (талих) стічних водах.
По забрудненню ґрунту – відсутність прямого інтенсивного впливу.
щодо технічної альтернативи 2
те саме, що і для технічної альтернативи 1
щодо територіальної альтернативи 1
Обмеження встановлюються відповідно до умов, вказаних у договорі оренди землі №040800200039 від 07.01.2008р., а також у державному акті на право власності на земельну ділянку №2965 від 21.09.2007р. та в містобудівних умовах та обмеженнях забудови земельної ділянки №147 від 09.11.2018 р., затверджених наказом департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради від 09.11.2018 р. №275.
щодо територіальної альтернативи 2
Не розглядалась. Розгляд місця провадження планованої діяльності за територіальними альтернативами є недоцільним у зв’язку із наявністю документів на земельну ділянку із відповідним цільовим призначенням, а також містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки №147 від 09.11.2018 р., затверджених наказом департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради від 09.11.2018 р. №275.
- Необхідна еколого-інженерна підготовка і захист території за альтернативами:
щодо технічної альтернативи 1
Топографо-геодезичні, інженерно-геологічні, гідрологічні та інші вишукування виконані у необхідному обсязі згідно чинного законодавства.
щодо технічної альтернативи 2
те саме, що і для технічної альтернативи №1.
щодо територіальної альтернативи 1
– озеленення території;
– вертикальне планування території;
– організація відведення дощових і талих вод;
– заходи щодо попередження впливу акустичної дії від технологічного, вентиляційного та іншого обладнання та механізмів до межі житлової забудови.;
– заходи щодо захисту від затоплення, підтоплення та укріплення берегів річок Південний Буг та Тяжилівка.
щодо територіальної альтернативи 2
Не розглядалась. Розгляд місця провадження планованої діяльності за територіальними альтернативами є недоцільним у зв’язку із наявним договором оренди земельної ділянки №537/01 від 28.12.2019 р., а також містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, затверджених наказом управління архітектури та містобудування департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради від 04.03.2020 р. №65.
- Сфера, джерела та види можливого впливу на довкілля:
щодо технічної альтернативи 1
– геологічне середовище – виникнення або активізація небезпечних геодинамічних процесів не передбачається;
– повітряне середовище — відбувається забруднення атмосферного повітря викидами з відпрацьованими газами автомобілів (оксиди азоту, оксид вуглецю, неметанові леткі органічні сполуки, діоксид сірки, сажа), а також від технологічного обладнання, яке встановлено в гарячих цехах закладів громадського харчування (акролеїн).
Концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі незначні і не перевищують допустимих рівнів;
– рослинний світ – знесення зелених насаджень буде здійснено згідно з постановою Кабінету Міністрів України №1045 від 01.08.2006р. Вплив компенсований, оскільки проектом передбачається компенсаційне висадження зелених насаджень, окрім цього замовником буде сплачено відновну вартість зелених насаджень;
– водне середовище та ґрунти — можливе забруднення ґрунту та підземних вод нафтопродуктами та завислими речовинами при пересуванні автомобілів по території проїздів і автостоянок. Вплив очікується незначний, в межах нормативів, завдяки передбаченим заходам: передбачається зняття рослинного шару ґрунту, який буде використовуватись для озеленення території комплексу, для запобігання забруднення підземних вод та ґрунтів виконане тверде асфальтобетонне покриття території, передбачене очищення поверхневих стоків на очисних спорудах до нормативних концентрацій, утворені відходи утилізуються згідно з укладеними договорами та інше;
– тваринний світ, заповідні об’єкти — не впливає;
– соціальне середовище — негативні впливи – тимчасові незручності при проведенні будівельних робіт (ускладнення проїзду та проходу); позитивні впливи – створення нових робочих місць (при будівництві та експлуатації) та розвиток закладів торговельно-розважального призначення міста; покращення благоустрою, інфраструктури та економічного розвитку міста (при експлуатації);
– техногенне середовище – вплив незначний, в межах нормативів.
щодо технічної альтернативи 2
– геологічне середовище – виникнення або активізація небезпечних геодинамічних процесів не передбачається;
– повітряне середовище — відбувається забруднення атмосферного повітря викидами від газової котельні (діоксид азоту, оксид вуглецю, метан, оксид діазоту, вуглекислий газ, ртуть), з відпрацьованими газами автомобілів (оксиди азоту, оксид вуглецю, неметанові леткі органічні сполуки, діоксид сірки, сажа), а також від технологічного обладнання, яке встановлено в гарячих цехах закладів громадського харчування (акролеїн).
Концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі незначні і не перевищують допустимих рівнів;
– рослинний світ – знесення зелених насаджень буде здійснено згідно з постановою Кабінету Міністрів України №1045 від 01.08.2006р. Вплив компенсований, оскільки проектом передбачається компенсаційне висадження зелених насаджень, окрім цього замовником буде сплачено відновну вартість зелених насаджень;
– водне середовище та ґрунти — можливе забруднення ґрунту та підземних вод нафтопродуктами та завислими речовинами при пересуванні автомобілів по території проїздів і автостоянок. Вплив очікується незначний, в межах нормативів, завдяки передбаченим заходам: передбачається зняття рослинного шару ґрунту, який буде використовуватись для озеленення території комплексу, для запобігання забруднення підземних вод та ґрунтів виконане тверде асфальтобетонне покриття території, передбачене очищення поверхневих стоків на очисних спорудах до нормативних концентрацій, утворені відходи утилізуються згідно з укладеними договорами та інше;
– тваринний світ, заповідні об’єкти — не впливає;
– соціальне середовище — негативні впливи – тимчасові незручності при проведенні будівельних робіт (ускладнення проїзду та проходу); позитивні впливи – створення нових робочих місць (при будівництві та експлуатації) та розвиток закладів торговельно-розважального призначення міста; покращення благоустрою, інфраструктури та економічного розвитку міста (при експлуатації);
– техногенне середовище – вплив незначний, в межах нормативів.
щодо територіальної альтернативи 1
Можливий тимчасовий негативний вплив під час проведення будівельних робіт (шумове забруднення, утворення пилу). Здійснення запланованої діяльності в межах даної земельної ділянки не спричинить значного негативного впливу на довкілля.
щодо територіальної альтернативи 2
Не розглядалась. Розгляд місця провадження планованої діяльності за територіальними альтернативами є недоцільним у зв’язку із наявністю документів на земельну ділянку із відповідним цільовим призначенням, а також містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки №147 від 09.11.2018 р., затверджених наказом департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради від 09.11.2018 р. №275.
- Належність планованої діяльності до першої чи другої категорії видів діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля (зазначити відповідний пункт і частину статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»)
Планована діяльність відноситься до другої категорії видів планової діяльності та об’єктів , які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля, а саме пункт 10 частини 3 статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»: «будівництво житлових кварталів (комплексів багатоквартирних житлових будинків) та торговельних чи розважальних комплексів поза межами населених пунктів на площі 1,5 гектара і більше або в межах населених пунктів, якщо не передбачено їх підключення до централізованого водопостачання та/або водовідведення; будівництво кінотеатрів з більш як 6 екранами; будівництво (облаштування) автостоянок на площі не менш як 1 гектар і більш як на 100 паркомісць», а також «проведення робіт з розчищення і днопоглиблення русла та дна річок, берегоукріплення, зміни і стабілізації стану русел річок».
- Наявність підстав для здійснення оцінки транскордонного впливу на довкілля (в тому числі наявність значного негативного транскордонного впливу на довкілля та перелік держав, довкілля яких може зазнати значного негативного транскордонного впливу (зачеплених держав)
Підстав для здійснення оцінки транскордонного впливу на довкілля немає
- Планований обсяг досліджень та рівень деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля
Планований обсяг досліджень та рівень деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, приймається у відповідності із ст.6 Закону України « Про оцінку впливу на довкілля » № 2059-VIII від 23 травня 2017 року. Зокрема, планується провести оцінку впливу планової діяльності на повітря, ґрунт та геологічне середовище, поверхневі та ґрунтові води, флору та фауну, здоров’я населення в тому числі оцінити вплив на довкілля від запроектованого торговельно-розважального центру.
- Процедура оцінки впливу на довкілля та можливості для участі в ній громадськості
Планована суб’єктом господарювання діяльність може мати значний вплив на довкілля і, отже, підлягає оцінці впливу на довкілля відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Оцінка впливу на довкілля — це процедура, що передбачає:
підготовку суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля;
проведення громадського обговорення планованої діяльності;
аналіз уповноваженим органом звіту з оцінки впливу на довкілля, будь-якої додаткової інформації, яку надає суб’єкт господарювання, а також інформації, отриманої від громадськості під час громадського обговорення, під час здійснення процедури оцінки транскордонного впливу, іншої інформації;
надання уповноваженим органом мотивованого висновку з оцінки впливу на довкілля, що враховує результати аналізу, передбаченого абзацом п’ятим цього пункту;
врахування висновку з оцінки впливу на довкілля у рішенні про провадження планованої діяльності, зазначеного у пункті 14 цього повідомлення.
У висновку з оцінки впливу на довкілля уповноважений орган, виходячи з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, визначає допустимість чи обґрунтовує недопустимість провадження планованої діяльності та визначає екологічні умови її провадження.
Забороняється розпочинати провадження планованої діяльності без оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності.
Процедура оцінки впливу на довкілля передбачає право і можливості громадськості для участі у такій процедурі, зокрема на стадії обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, а також на стадії розгляду уповноваженим органом поданого суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля.
На стадії громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля протягом щонайменше 25 робочих днів громадськості надається можливість надавати будь-які зауваження і пропозиції до звіту з оцінки впливу на довкілля та планованої діяльності, а також взяти участь у громадських слуханнях. Детальніше про процедуру громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля буде повідомлено в оголошенні про початок громадського обговорення.
Тимчасово, на період дії та в межах території карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби (COVID-19), спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до повного його скасування та протягом 30 днів з дня скасування карантину, громадські слухання не проводяться і не призначаються на дати, що припадають на цей період, про що зазначається в оголошенні про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля.
- Громадське обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля
Протягом 20 робочих днів з дня оприлюднення цього повідомлення на офіційному веб-сайті уповноваженого органу громадськість має право надати уповноваженому органу, зазначеному у пункті 15 цього повідомлення, зауваження і пропозиції до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.
Надаючи такі зауваженні і пропозиції, вкажіть реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля (зазначений на першій сторінці цього повідомлення). Це значно спростить процес реєстрації та розгляду Ваших зауважень і пропозицій.
У разі отримання таких зауважень і пропозицій громадськості вони будуть розміщені в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля та передані суб’єкту господарювання (протягом трьох робочих днів з дня їх отримання). Особи, що надають зауваження і пропозиції, своїм підписом засвідчують свою згоду на обробку їх персональних даних. Суб’єкт господарювання під час підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля зобов’язаний врахувати повністю, врахувати частково або обґрунтовано відхилити зауваження і пропозиції громадськості, надані у процесі громадського обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля. Детальна інформація про це включається до звіту з оцінки впливу на довкілля.
- Рішення про провадження планованої діяльності
Відповідно до законодавства рішенням про провадження даної планованої діяльності буде Дозвіл на виконання будівельних робіт (вид рішення відповідно до частини першої статті 11 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»), що видається Державною архітектурно-будівельною інспекцією України (орган, до повноважень якого належить прийняття такого рішення)
- Усі зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, необхідно надсилати до
Управління розвитку територій та інфраструктури Вінницької ОДА
Поштова адреса: 21021, м. Вінниця, вул. В. Порика, 29
Електронна адреса: uprter@vin.gov.ua
тел.: (0432) 43-74-08
Контактна особа: Риб’єва Лариса Володимирівна (найменування уповноваженого органу, поштова адреса, електронна адреса, номер телефону та контактна особа)
(Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 824 від 14.09.2020)