Козацький полковник Іван Богун саме у цих боях найбільш масштабно проявив свої здібності воєначальника. Його портрет намалював дослідник історії костюма, художник-ілюстратор Сергій Шаменков.
– Зробити цю роботу мені допомогли кілька важливих історичних документів. Найперше – це печатка з гербом Івана Богуна, яку віднайшли недавно, там було зображено золотий лук із стрілою, — каже Сергій Шаменков. — Також я використовував документи інших дослідників, таких як Шимон Старовольський. Окрім цього, віднайшов гравюру із натурних замальовок шведського військового художника Дальберга. На цій гравюрі наш наказний гетьман Антін Жданович, який керував козацькими полками в польському поході, на прийомі шведського короля Карла Х. Поряд з ним козацька старшина, серед яких полковник Іван Богун.
За дослідженнями художника Іван Богун мав доглянуту велику чуприну, невеликі вуса, сіро-блакитні очі. Уся козацька старшина носила доломани (мундири) червоного кольору. Це був показник заможності. На портреті у правій руці Богун тримає срібний пернач – символ влади полковника, ліва рука лежить на руків’ї шаблі. Картина передана як експонат до майбутнього музею Вінниці.
– Донедавна Іван Богун був одним з небагатьох видатних сподвижників Богдана Хмельницького, герб якого залишався невідомим. А стосовно реальної зовнішності полковника йшли суперечки. Тепер цю загадку розгадано, — заявив дослідник. – Малюнок у кольорі виконав Сергій Шаменков.
Віталіна Володимирова
«ТРАДИЦІЇ ХАРАКТЕРНИКІВ» (Збірка статей з видання «Братство Богуна», №2-№35).
В збірці – характерництво як явище, Іван Богун та минуле України, праукраїнські держави за тисячі минулих років, основи давнього православного світогляду, рахмано-характерницькі традиції, віра характерників, світорозуміння предків…
Завантажити збірку можна на Львівському форумі (розділ «Історія») –
https://forum.lvivport.com/threads/tradiciji-xarakternikiv-zbirka-statej-z-vidannja-bratstvo-boguna.121390/