Ось що повідомляє прес-служба Вінницької обласної прокуратури:

– Задоволено позов прокурора про повернення освітньому закладу Вінниці 1,1 га землі вартістю 20 млн грн.

Рішенням Вінницького міського суду задоволено позов Вінницької обласної прокуратури в інтересах держави в особі Вінницького транспортного коледжу та визнано право власності держави на земельні ділянки площею понад 1,1 га вартістю майже 20 млн грн.

Установлено, що у 1963 році Вінницькому транспортному коледжу (на той час Вінницькому агролісомеліоративному технікуму залізничного транспорту) було відведено земельну ділянку площею 2,7 га, а у 1997 році видано державний акт на право постійного користування землею.

У 2017 році стало відомо, що на частину земельної ділянки площею 1,1 га ще у 2007 році рішенням третейського суду незаконно визнано право власності за фізичною особою, яка жодних прав на цю ділянку не мала. Відповідачка незаконно зареєструвала право власності на земельну ділянку, а потім поділила її на чотири частини та відчужила іншим особам, які набули право власності на ділянки за договорами купівлі-продажу. Крім того, у порушення вимог законодавства та процедури змінено цільове призначення землі: із сільськогосподарського на комерційне використання.

З огляду на те, що спірна земельна ділянка вибула з володіння держави Україна поза її волею, відповідачка заволоділа нею без відповідної правової підстави, то вона підлягала витребуванню на користь держави із чужого незаконного володіння.

Урахувавши доводи Вінницької обласної прокуратури, Вінницький міський суд визнав право власності держави на земельні ділянки, витребував їх на користь Вінницького транспортного коледжу та визнав недійсними договори купівлі-продажу.

Андрій Власенко