– До 2015 року я був будівельником, а під час п’ятої хвилі мобілізації потрапив у зону бойових дій. Всі розуміли, що треба робити. Я прослужив рік і два місяці у 30-й окремій механізованій бригаді. Поранення отримав у Волноваському районі Донеччини. Мені тоді залишалося 10 днів до повернення додому, але в останній вихід на завдання для ремонту зв’язку сталося лихо, — каже Павло. — У госпіталях Волновахи та Дніпра лікарі радили ампутацію, а в Одесі сказали: «Будемо рятувати».

У госпіталі «що змогли – склепали». Зробили 28 операцій. У Києві-вже 9. Я переніс уже два інсульти. А от далі розпочався важкий процес боротьби не лише за збереження ніг, а й з байдужістю системи. Розчарувався цими законами та бюрократами. Мені дали кошти тільки за поранення, який вистачило лише на кілька операцій. А що далі робити – це твої проблеми. Я отримав перше групу інвалідності і працювати не можу. Живу зі старенькою мамою. Коли ти вже не потрібен, то всі відштовхують, один на одного спихають, ніхто нічого не знає… Купу паперів треба. Ти потрібен, поки ти в строю, а тільки занепав – все.

Павло пересувається на візочку, адже мав запальні процеси у місцях травм та обмежену рухливість кінцівок. Допомагати нашому земляку взявся столичний волонтер Станіслав Кушнаров, який раніше рятував кінцівки пораненим бійцям у проєкті «Біотехреабілітація».

– На початку 2021 року Павло розпочав найактивнішу після поранення реабілітацію. Розробляв не лише ноги, а й праву руку, яка постраждала унаслідок інсульту, перенесеного восени 2019 року, – каже волонтер. – Вже є помітні успіхи. 31 березня Павлу у столиці зробили операцію з видалення остеофітів та пластики м’яких тканин на культі великого пальця лівої ноги. Це коштувало 55 090 гривень. під час розробки ніг дала про себе знати проблема з правою стопою, подолати яку можна лише хірургічним шляхом. Необхідно вирівняти вісь правої п’ятки та зафіксувати пластиною та гвинтом. На операцію потрібно понад 90 тисяч гривень. Наразі маємо 14 494,21 грн. Залишається зібрати 75 885,79 грн.

Кошти просять надсилати на картку ПриватБанку: 5169 3324 0542 5318 (Станіслав Кушнаров).

Вікторія Снігур