Існує чимало народних способів збити жар без лікарських препаратів. Тим більше, що таблетки й сиропи мають побічні ефекти – від шлункових кровотеч до уражень печінки.

Зніміть одяг, крім білизни, скиньте ковдру. Так ви дозволите «піти» зайвому теплу. Таким чином можна знизити температуру на 0,5 градуса.

Є й інший спосіб: обітріть тіло вологим (але не мокрим) рушником. Вода при випаровуванні збільшує віддачу тепла. Важливо, щоб температура води була приблизно такою ж, як і температура тіла. Процедуру рекомендують повторювати кожні півгодини. Ефективність: 1 – 1,5 градуса.

Поставте компреси до потилиці, під пахви, на пахові складки і місце печінки. Тут проходять магістральні (великі) судини. Метод діє так само, як і обтирання.

Більше пийте. Як і у разі з обтиранням, напій повинен бути тієї ж температури, що і тіло. Пити треба часто, але потроху, бо ударні дози рідини можуть викликати блювоту.

Корисно заварити такий збір: квіти ромашки і глоду, пустирник і сушені яблука взяти порівну, 1 ст. ложку залити склянкою окропу. Нехай збір настоїться, а потім пийте його маленькими порціями протягом дня.

Не варто збивати температуру нижче 38,5 градуса. Більшість вірусів і мікробів перестають розмножуватися за температури вище 37 градусів. А помічник у боротьбі з хворобою — інтерферон — ор­ганізм виробляє за температури не нижче 38 градусів.