Сьогодні православна церква вшановує пам’ять святого мученика Іпатія, єпископа Гангрського. Інші назви свята – «Іпатій», «Переддень прольоту», «Огнище». Сьогодні добре було би прибрати в будинку, вимити підлогу водою, розведеною з освяченою. Так можна вигнати всю нечисть.

13 квітня День ангела імені відзначають: Веніамін, Інокентій, Ганна, Іпатій, Акакій, Аполлінарій, Влас, Яків

А ще цього дня відзначають:

День доброти до юристів (дата на 2021 рік. Be Kind to Lawyers Day відзначається у другий вівторок квітня. Це неофіційне свято з ініціативи Стіва Хьюза, американського експерта з комунікацій, в 2008 році. Дата святкування – другий вівторок квітня, встановлена ​​бо випадає день, який завжди знаходиться між першоквітневим днем ​​сміху і податковим днем ​​- Tax Day, в Сполучених Штатах)

День ерудита (13 квітня – день народження Альфреда Баттс, винахідника гри «Ерудит»)

День обізнаності про функціональні неврологічні і конверсійні розлади в Канаді

День пам’яті трагедії Катині в Польщі.

13 квітня увійшло до історії людства такими подіями:

У 1204 році учасники програми 4-го хрестового походу взяли та розграбували Константинополь

У 1598 році відбулося підписання французьким королем Генріхом IV Нантського едикту. По суті це – надання свободи віросповідання французьким гугенотам. Таким чином, завершилися релігійні війни у Франції.

У 1829 році англійським парламентом був прийнятий Акт про емансипацію, який надав свободу віросповідання католикам.

У 1870 року в Нью-Йорку відкритий знаменитий Музей мистецтв «Метрополітен».

1895 року під час розкопок давньоримських Помпей – місто було поховане під багатометровим шаром попелу і пемзи в результаті виверження вулкана Везувій у 79 році н.е. – знайшли скелет, з легкої руки когось прозваний «античним скупим лицарем». Більш влучного прізвиська годі було й придумати: скелет знайшли лежачим серед гори скарбів. Вони були таємно продані французьким Ротшильдам. Але, як це часто буває, хтось із ділків, які нагрівали руки на угоді, проговорився. У підсумку розгорівся скандал, але італійська влада була вже безсила повернути собі цінності. Всі скарби опинилися у Луврі.

У 1923 році відбулося урочисте відкриття в Лондоні стадіону «Уемблі». Цей стадіон став легендою не лише англійського, але і світового футболу. Восени 2002 року почався зносити стадіон, для того, що б на його місці побудувати нову сучасну арену. Після довгого будівництва новий Уемблі відкрили на початку 2007 року товариським матчем молодіжної збірної. Оновлений стадіон став одним з найграндіозніших стадіонів світу з місткістю 90 000 глядачів (найбільшим по місткості в Англії і другим, після Камп Ноу в Європі), в його підтрибунних приміщеннях є ресторани, магазини тощо.

У 1928 році в Києві пройшла прем’єра фільму Олександра Довженка «Звенигора».

1934 – у Саратові обвалився залізничний міст, який будували через Волгу; загинуло близько 150 осіб

1934 – завершена операція з порятунку екіпажу та учасників полярної експедиції пароплава “Челюскін”

У 1940 року розпочався другий етап депортації жителів із західних областей України, в результаті якого були виселені майже 320 тис. осіб.

У 1943 році був урочисто відкритий у Вашингтоні Меморіал Томасу Джефферсону – третьому президенту США, «батькові-засновникові» Сполучених Штатів Америки.

У 1944 року під час Кримської операції війська 4-го Українського фронту визволили від фашистів місто Сімферополь.

У 1954 році Володимир Петров, радянський дипломат у Канберрі, отримав політичний притулок в Австралії.

У 1960 року Франція здійснила випробування ядерної бомби в пустелі Сахара.

У 1962 році відбувся перший виступ «The Beatles» у «Star Club».

У 1970 році сталася аварія в космосі – вибух кисневого балона на «Аполлоні-13».

У 1990 Радянський Союз офіційно визнав свою відповідальність за убивство в Катинському лісі (1940) кількох тисяч польських офіцерів (злочин, в якому раніше СРСР звинувачував нацистів).

У 2014 року урядом України оголошена антитерористична операція на сході України.

Народилися

У 1963 року Гаррі Каспаров, російський шахіст, 13-й чемпіон світу з шахів.

У 1941 року Майкл Стюарт Браун, відомий американський лікар і біохімік. Разом з Джозефом Голдштейн отримав Нобелівську премію з медицини і фізіології 1985 року (за дослідження спадкової гіперхолестеринемії і відкриття рецептора ліпопротеїнів низької щільності).

У 1892 році Роберт Уотсон-Уатт, шотландський фізик, винахідник радара.

У 1888 році Джон Хеммонд, американський інженер, розробник перших FM-радіо і музичний інструментів, так само відомий як ‘батько радіоуправління’.

У 1748 році Джозеф Брама, англійський винахідник, винайшов гідравлічний прес. Поряд з Вільямом Армстронгом, вважається одним із засновників гідротехніки.

У 1519 Катерина Медічі, королева Франції, одна з найвпливовіших осіб Франції в період воєн між католиками і гугенотами. Після смерті чоловіка протягом 15 років була регенткою, три сини Катерини – Франциск II, Карл IX і Генріх III – були королями Франції, а дочка Маргарита вийшла заміж за лідера протестантів Генріха Наваррського, майбутнього короля Генріха IV

У 1506 П’єр Фабер, французький теолог, засновник Ордена єзуїтів.

Померли

1093 — Всеволод Ярославич, руський князь із династії Рюриковичів. Великий князь київський (1076—1077, 1078—1093). Князь переяславський (1054—1076) і чернігівський (1077—1078).

1592 — Бартоломео Амманаті, італійський скульптор і архітектор доби маньєризму.

1695 — Жан де Лафонтен, французький поет, байкар.

1902 — Олександр Лазаревський, видатний український історик, генеалог, джерелознавець та видавець. Близький знайомий та один із перших біографів поета Тараса Шевченка.

1933 — Ерастов Степан, український письменник, меценат і громадсько-політичний діяч на Кубані, один із засновників Української Центральної ради (*1 січня 1857 р.).

1945 — Порфирій Молчанов, український композитор і педагог.

2008 — Джон Арчибальд Вілер, американський фізик (*9 липня 1911 р.).

2015 — Гюнтер Грасс, німецький письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури 1999 року

Тетяна Кондратьєва