«Я стала менше витрачати. Уявіть, за рік ми з’їдаємо 60 кг цукру!»

Вінничанка та журналістка Наталія Вершко своїми секретами та результатами поділилась з нами.

– Заради експерименту, я відмовилась від цукру. Повністю. Не лише від того, що сиплеться в каву/чай, а й від того, що додається скрізь, а він, як виявилось, є чи не у всьому: майонез, сухі сніданки, соки, газовані напої, йогурти, кетчупи… І солодощі, солодощі, солодощі… Це було нелегко. Адже цукор — це теж залежність. Американський лікар, яким я надихнулася, обі­цяв, що через три дні з організму виведеться весь цукор, відтак він почне працювати не на швидких/простих вуглеводах, а на жирах, — каже Наталя. — Через це зникне бажання заточити щось солоденьке. Але бажання не зникло. Ні через три дні, ні через три тижні. Та якщо протягом перших трьох днів мені було так важко, що шоколад і торти навіть снились, то через декілька тижнів лише інколи зринала думка: «Я б з’їла булочку з корицею» чи «От би зараз холодного пепсі».

Лікар стверджував, що за кілька тижнів з організму виведеться вся зайва вода, очистяться судини, печінка та шкіра. Не знаю, як з судинами та печінкою, а от шкіра засяяла вже через пів­тора тижня. Також після відмови від солодкого з’явилась енергія. Так от, коли в рекламі торочать щось типу з’їж шоколадний батончик, зарядись енергією, — то все фігня і люта брехня. Не вірте! Ніколи й подумати не могла, що зможу прокидатись зранку настільки безпроблемно. Якщо раніше після раннього підйому були відчуття, що мене переїхав потяг, а шлунок скручувало так, ніби він після алкогольної гулянки… То тепер я прокидаюсь без будь-якого дискомфорту, навіть якщо лягла спати дуже пізно, а прокинулась дуже рано. А ще тепер не засинаю над тарілкою. Не знаю, чи відчували ви подібне, коли після трапези хочеться дуже спати, прямо вирубаєшся.

За рік людина з’їдає понад 60 кг цукру. Без цукру життя насправді солодше. Наприклад, морква виявилася дуже яскравою на смак, кукурудзяна каша і трошки родзинок — рецепторний вибух. Результати мені дуже подобаються. Чи буду я далі продовжувати? Так. Можливо, не так прискіпливо, наприклад, якийсь соус чи інколи навіть десерт я собі дозволятиму, але як раніше – солодощі щодня і кава/чай з цукром – однозначно ні.

Віталіна Володимирова