Випускник Барської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Василь Абрамович з вересня розпочав навчання в Лондоні. Рік навчання у коледжі з фізико-математичним спрямуванням коштує 44 тисячі фунтів стерлінгів.

Однак проживання, навчання та їжу оплачено за грантові кошти. Цю можливість він здобув завдяки перемозі у міжнародному проєкті. Загалом у приватному пансіоні для хлопчиків Василь навчатиметься наступні 2 роки.

– Василь ще змалечку вирішив, що хоче бути програмістом. І з роками це стало справжньою снагою його душі. Останні 9 років він посилено вивчав математику, фізику і англійську, брав участь у престижних конкурсах, олімпіадах та навчальних грантах. У 2019 році він був кращим у Барському районі в предметних олімпіадах з англійської мови та інформаційних технологій та третім на обласному етапі учнівських олімпіад з англійської. Це велика заслуга вчителів школи №1, — пригадує мама «розумника» Наталія Абрамович. – У Бару працювали волонтери з Корпусу миру, син відвідував їхні заняття та покращував свої знання з мови. Крім того, Василь постійно подавав своє резюме на всі англомовні табори, там учні зустрічались із носіями мови. Багато часу він приділяв самоосвіті та реєструвався на безкоштовні сайти з вивчення іноземної, спілкувався з друзями з Америки. У 2019 році син брав участь у «Школі успіху» від братів Кличків, перед тим пройшов серйозний відбір. Подання на програму DULWICH COLLEGE почалось з необхідних документів, рекомендацій, творчих робіт. Після реєстрації у Вінниці без будь-яких ресурсів син успішно написав есе на 400 слів і єдиним з області був рекомендований на інтерв’ю, яке проходило у січні в Києві. У підсумку Василь із ще чотирма переможцями програми отримав запрошення на навчання до Лондона на умовах повної стипендії.

У Лондоні Василю подобається. У гуртожитку, який у двох хвилинах ходьби від навчальних корпусів, усі учні живуть по одному в кімнаті. Сніданок, за словами нашого земляка, приносять у гуртожиток, саме тоді кожен учень має зареєструватися, тобто підтвердити своє пробудження.

– Реєстрація відбувається і перед уроками, які розпочинаються о 8.35. Обідня перерва триває з 13.15 до 14.40, а з 16 години – власний час. Відбій – о 22-й, перед цим треба знову зареєструватися, адже реєстрацією, власне, й закінчується кожен день. Такі тут багатовікові традиції, — зізнався журналістам Василь Абрамович. — Загалом у цій авторитетній приватній школі навчається дві тисячі учнів, більшість з яких – лондонці. Англійці з інших міст живуть з іноземцями, яких тут небагато, у гуртожитках, але лише у будні. Навчання триває загалом 13 років, а я навчаюсь тут у 12-му класі. Перед першим триместром я обрав три предмети для поглибленого вивчення. Це вища математика, інформатика та фізика. Крім того, я проходжу курси бізнес-менеджменту та конструювання сайтів. А ще тут кожен учень забезпечений необхідним обладнанням. Щосереди – фізкультура на вибір: футбол, американський футбол, теніс, плавання тощо, я обрав біг.

Три тижні перших канікул наш земляк присвятив подальшій розробці сайту для молоді Opportunity Hacker, підготовці до трьох тестів з математики та завершенню власної комп’ютерної гри «Чарівник і тролі». До слова, у Лондоні його ваажають найкращим учнем в класі…

Віталіна Володимирова