Ось що вона заявила:

– Згідно з дослідженням Світового банку у 2020 році, через низьку якість навчання під час карантину змарновано до 0,9 навчального року. З нинішніми темпами вакцинація може розтягнутися на роки, а тривале дистанційне навчання – закріпитися в новій реальності. Пандемія загострила хро­нічні хвороби української школи – нерівний доступ до якісної освіти, брак належного технічного забезпечення, низькі можливості для вчителів підвищувати кваліфікацію.

Україна стрімко наближається до критичної точки, коли жодне втручання не допоможе вирівняти освітні шанси українських учнів. Освіта не отримала жодної копійки з фонду боротьби з пандемією, хоча для його наповнення в освітньої галузі забрали понад 4,5 мільярда гривень. Також не було і своєчасної та системної методичної під­тримки для вчителів, яка би допомогла їм краще опанувати цифрові навички. Враховуючи, що Україна має одні з найдовших у Єв­ропі канікули, ми можемо дещо видовжити навчальний рік та ор­ганізувати додаткові позакласні заняття для учнів, які цього потребують, І, перш за все, треба забезпечити вакцинацію працівників системи освіти.

Нагадуємо, що 30-річна Ганна Новосад народилась у 1990 ро­ці в м. Ладижин. У 2007 році закінчила Києво-Могилянську академію, навчалась в Нідерландах, отримала ступінь магістра. Стажувалась у Іспанії та Чехії. Вільно володіє німецькою та англійською. У Міністерстві освіти працює з 2014 року, очолювала Директорат євроінтеграції. У 2019 році стала міністром освіти та науки. На посаді не пробула і року. З урядом О.Гончарука пішла у відставку.

Віталіна Володимирова