34-річного вінничанина підозрюють у незаконному заволодінні автомобілем Subaru Legacy, який  знаходився на штрафмайданчику.

Слідством встановлено, що, представляючись  працівником ДП МВС «Інформ-ресурс», та, користуючись довірою власників тимчасово затриманих авто, обманним шляхом – під виглядом погашення неіснуючих боргів за зберігання таких транспортних засобів на штрафмайданчику, зловмисник оформляв договори їх купівлі-продажу, в результаті привласнюючи автомобілі.  Процесуальне керівництво розслідування здійснює Вінницька обласна прокуратура.

Про це повідомляє Національна поліція Вінницької області.

За попередніми даними розслідування, зловмисник впродовж декількох місяців працював в ДП МВС «Інформ-ресурс»  та мав доступ до інформації щодо власників тимчасово затриманих автомобілів, які зберігалися на штрафмайданчиках.  Після звільнення він скористався цими даними в корисливих  цілях.

В процесі досудового розслідування зловмиснику було повідомлено про підозру у привласненні двох автомобілів – за ч.2 ст.289 Кримінального кодексу України. За такі правопорушення передбачено покарання – до  восьми років позбавлення волі.

Перевіряється інформація про його причетність до десятка злочинних епізодів.

7 травня  фігуранту оголошено про підозру у незаконному заволодінні  автомобілем Subaru Legacy. Досудовим  слідством встановлено, що власник автомобіля, мешканець Києва, продав його за дорученням вінничанину.

Підозрюваний, маючи доступ до інформації про осіб, на яких зареєстровані  тимчасово затримані авто, приїхав до киянина та повідомив йому завідомо неправдиву інформацію про необхідність  сплатити  борг за послуги штрафмайданчика по зберіганню вказаної іномарки. Зловмисник запропонував чоловіку підписати документи для зняття авта з обліку, щоб з нього не стягувався борг. Чоловік, повіривши зловмиснику,  підписав договір комісії без номера та без дати. В подальшому, з метою маскування незаконних дій було укладено удаваний правочин купівлі-продажу авта між директором ПП та вінничанкою, які є близькими родичами зловмисника.

Після цього підозрюваний  незаконно заволодів транспортним засобом та розпорядився ним на власний розсуд.

Досудове розслідування триває. Найближчим часом матеріали розслідування за трьома злочинними епізодами будуть передані на розгляд суду.

Марина Романова