Зазначається, що здорові дерева вирубали «під нуль» — залишились лише пеньки. Відомо також, що раніше ця ділянка була передана під забудову торгового центру ТОВ «Аргумент-ВВ».
Фірма не мала погодження на будівництво і взагалі жодних документів, окрім договору оренди, який був укладений 13 років тому. Невдовзі депутати Київради проголосували за розірвання договору. Фактично на місці був будівельний смітник. Однак киянам вдалося все відвоювати: вони самостійно очистили землю від сміття та висадили тут дерева. Згодом встановили пам’ятний знак та, після довгих поневірянь, виграли суд проти забудовника. Втім, днями цей сквер залишився без дерев. Підозрюють, що це могли зробити бізнесмени-забудовники… А точніше — заслані ними особи.
Додамо, що Максим Шаповал був командиром групи спецпризначення, яка у травні 2014 року звільняла Донецький аеропорт і зайшла до нього першою. Він брав участь у плануванні та проведенні розвідувальних рейдів у глибокий тил противника, де документував докази присутності російських військ. Попереджав про небезпеку на конкретних напрямках для конкретних підрозділів.
27 червня 2017 року у Києві тихий ранок розірвав потужної сили вибух. Уламки чорного «Мерседеса» розлетілися на кілька десятків метрів і травмували двох перехожих… Буквально за кілька годин стало відомо прізвище загиблого. Ним виявився командир спецназу Головного управління розвідки полковник з Вінниці Максим Шаповал. Безумовно, це була спецоперація російської терористичної організації. У покійного залишились дружина, двоє дітей і мама у Вінниці, яка працює у пологовому будинку на Вишеньці.
Посмертно командиру загону військової розвідки Максиму Шаповалу надали звання Героя України. Щоб увічнити пам’ять про нього, жителі Солом’янського району вирішили створити сквер неподалік від місця трагедії та будинку, де проживав військовий. Та, як бачимо, комусь він дуже не дає спокійно жити…
Вікторія Снігур
Де фото?