Відома вінничанка Тетяна Омелянівна Цвігун народилася 17 листопада 1951 року в селі Мелешків Гайсинського району Вінницької області.
За роки своєї сумлінної праці вона зробила вагомий внесок у розвиток подільської культури. Працює у Вінницькому обласному центрі народної творчості з 1975 року. На посаду директора Вінницького обласного центру народної творчості призначена у 1999 році. У 2002 році вона отримала перше почесне звання «Заслужений працівник культури України», а у 2009 році удостоєна бути кавалером ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня.
Одним із її багатьох талантів є кулінарія.
Пані Тетяна розповідає, що обожнює готувати подільський «Гугіль». Каже, що для її родини це особлива страва.
– Гугіль готувався в нашій родині на гостину та на щодень, — каже Тетяна Омелянівна.
– Страва є пісною, а тому найчастіше готували її в зимовий період, під час посту. Так готувала моя бабця Захарчук Ірина Федорівна, 1903 року народження. Так готувала моя мама Панчук Фросина Іванівна, що народилась у 1922 році, так готую я – Цвігун Тетяна Омелянівна, а тепер і моя донька Очеретна Наталя Дмитрівна, народжена 1974 року.
Інгредієнти для страви:
- Квасоля – 300 г
- Картопля – 1 кг
- Огірки квашені (середнього розміру) – 3-4 шт.
- Капуста квашена – літрова банка.
- Цибуля – 3 шт.
- Сіль, перець чорний мелений – за смаком.
- Олія – 100-150 грамів.
Спершу потрібно відварити квасолю, потім обібрати картоплю, нарізати кружальцями і обсмажити на олії. В кінці смаження картоплі додати цибулю, нарізану квадратиками. Капусту протушкувати на олії. Огірки порізати квадратиками, залити водою і проварити (після закипання – 3 хв.) Всі підготовлені продукти змішати, скласти в горнятко і протушкувати впродовж 10-15 хв.
Гугіль смакуватиме краще, якщо готуватиметься в керамічному горнятку.
Подаючи гугіль на стіл, ми обов’язково звертали увагу гостей, що страва є традиційною для родини, має унікальний рецепт і її обов’язково треба скуштувати. Тому рекомендуємо і всім вінничанам спробувати подільський гугіль за нашим родинним рецептом.
Софія Копач