Колишній народний депутат, Герой України, 81-річний уродженець Козятина на Вінниччині Леонід Григорович Яковишин здивував всю країну розкішним склепом, який він побував собі за життя… Бо за 10 років він вже витратив на цю розкішну «усипальницю» більше 3 мільйонів доларів!

А ексклюзивний, ручної роботи саркофаг із червоного граніту вартістю в 150 тисяч доларів вражає не лише ціною, але й вагою та розмірами…

Про всі ці дива Леонід Григорович Яковишин – генеральний директор ТОВ «Земля і воля» розказав у програмі «Кадри» на “Суспільне.Чернігів”. Бо із 1995-го року він є генеральним директором ТОВ «Земля і воля», створеного на базі реорганізованого Бобровицького радгоспу-технікуму, місто Бобровиця Чернігівської області.

– Мавзолей буде відкритий кожен день, з 10-ої до 17-ої години, крім вихідних. Це коли я вже буду в раю», – розповів Леонід Яковишин. – Але бальзамувати, як Миколу Івановича Пирогова чи Леніна, мій труп не будуть…

Нині будівництво мавзолею вже на фінальному етапі. За основу свого мавзолей уродженець Вінниччини взяв мавзолей Наполеона Бонапарта.

Також, за словами Леоніда Яковишина, всередині склепу копії вітражів із німецького храму, якому 600 років.

Для довідки (Вікіпедія):

Леонід Григорович Яковишин (народився 19 травня 1939 в місті Козятин, Вінницька область) — український аграрій, політик і публіцист. Генеральний директор ТОВ «Земля і воля», народний депутат України 12 скликання.

Народився в сім’ї службовця; українець; одружений; має 2 дітей.

Освіта

  • Уманський сільськогосподарський інститут (1956—1961), вчений агроном
  • Аспірантура Київської сільськогосподарської академії, кандидат економічних наук (за матеріалами Чернігівської області), 1984 р.

Кар’єра

  • з 1961 — старший агроном, дослідно-показовий радгосп “Мирогощанський” Дубнівського району Рівненської області.
  • з 1962 — старший агроном-інспектор, Дубнівське територіальне колгоспно-радгоспне управління.
  • з 1964 — старший агроном, Рівненське управління хлібопродуктів.
  • з 1965 — агроном, Рівненське управління сільського господарства.
  • з 1966 — начальник, Костопільське районне управління сільського господарства Рівненської області.
  • з 1970 — директор Майнівського радгоспу-технікуму (1978 — перейменований на Бобровицький радгосп-технікум)
  • з 1995 — генеральний директор ТОВ «Земля і воля», створеного на базі реорганізованого Бобровицького радгоспу-технікуму, місто Бобровиця Чернігівської області.

У господарстві (32 тис. га землі) одна з найнижчих серед сільгоспвиробників України собівартість виробництва кукурудзи (основної зернової культури), одна з найвищих заробітних плат (мінімальна — 6500 грн.) та оплат за оренду землі (18 відсотків), найкраща в області соціальна відповідальність перед громадами (створення робочих місць, ремонт доріг, допомога соціальній сфері); щорічно збільшує бюджетні відрахування на десятки мільйонів гривень.

Політична діяльність

  • Народний депутат України 12 скликання з березня 1990 (2-й тур) до квітня 1994 р., (Козелецький виборчий округ № 44, Чернігівська область), На час виборів: Бобровицький радгосп-технікум, директор, член КПРС. 1-й тур: з’явилося на голосування 95,4 %, за — 29 %. 2-й тур: з’явилося — 92,9 %, за — 58,8 %. Три суперники, основний — Немець Г. Т., Козелецький районний комітет КПУ, перший секретар. 1-й тур — 34,9 %, 2-й тур — 36 %.
  • заступник голови Комісії Верховної Ради України з питань Чорнобильської катастрофи, член Комісії Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю, корупцією і хабарництвом (з 1993). Групи «Аграрники», «Рада».
  • з квітня 1994 — радник виконувача обов’язків Прем’єр-міністра України Ю.Звягільського.
  • липень 1994 — червень 1995 — радник Прем’єр-міністра України В.Масола.
  • з липня 1997 — позаштатний радник Першого заступника Голови Верховної Ради України.

У 2016 р. видав книгу «З нестихаючим сердечним щемом» — статті, інтерв’ю, опубліковані в районних, обласних і центральних газетах за період з 1988-го по листопад 2016-го року. Продовжує регулярно публікуватися в газеті «Чернігівщина» та іншій місцевій періодиці.

Нагороди

  • Звання Герой України з врученням ордена Держави (22 серпня 2004) — за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку агропромислового комплексу, досягнення високих виробничих показників, багаторічну самовіддану працю.
  • Орден «Знак Пошани»
  • Міжнародна літературна премія імені Миколи Гоголя «Тріумф» (2019) — за визначну благодійну діяльність.

Більше читайте в газеті “33-й канал” вже цієї середи.

Роман Ковальський