Шокуюча ситуація сталась у центрі Вінниці. 18-річний Давид Пшеничний разом із товаришами намагався покласти квіти до Меморіалу слави. Проте на нього раптово напали та через невідомі причини забрали у відділок поліції. Потім склали протокол і погрожували – це видно на відео, яке потерпілий показав нашому журналісту. Що сталось насправді та чому 18-річного Давида вирішили покарати – з його уст нашому кореспонденту.

– 9 Травня о 10 ранку біля Меморіалу загиблим воїнам у Другій світовій війні я разом із товаришами вирішив покласти квіти і фотографії у рамках героїв УПА до Меморіалу слави. В Україні нацистський і радянський режим визнані злочинними. Воїни Української повстанської армії боролись проти двох злочинних режимів. Та до нас набігли “шаріївці” та почали обзивати фашистами. Особисто мені не зрозуміло, чому, бо відомо, що воїни Української повстанської ар­мії боролись проти німців, – розповідає учасник подій Давид Пшеничний. Шарія, їхнього лідера, підозрюють у державній зраді!

– Як тільки ми поклали кві­ти, нас почали гнобити та обзивали за спиною, а коли повернулись, то побачили, що провокаторів вже більше 20 осіб. Ці люди принижували нас та готові були закидати камінням. Вони кричали: “Фашисти, заберите еті фотографії. Іначе ми самі забєрьом”. Навіть літній мужчина, який проходив повз, зробив їм зауваження. Він сказав: “Шановні, вчіть історію, це повстанська армія, яка воювала за Україну”.

Далі до мене підбігли і почали хапати за руки. Потім ще підійшли декілька працівників поліції. І всі разом повели мене за ріг. Я просив їх пояснити, що відбувається, вимагав посвідчення, але нічого так і не почув і не побачив. У мене є відео, де чітко видно, як чоловік у формі вириває мій телефон. У результаті він його побив – є тріщини на екрані, та це видно й на відео.

Потім мене силоміць затягли у машину. Ці люди у формі — із поліції, проте вони навіть посвідчення не пред’явили. В машині вони мені заламували і викручували руки. Я запитував: за що? Кричав від жахливого болю. Все це зі мною робили без протоколу затримання. Далі мене завезли у відділок… Затим був жахливий скан­дал у від­діл­ку поліції на Пирогова, 4. Вперше бачив, щоб поліцейські до затриманих говорили “давай бартер на бартер”, як мені. Вони і далі обзивались та знущались.

У пресслужбі Вінницької обласної поліції повідомили, що працівники поліції проводять службове розслідування щодо поведінки правоохоронців під час затримання 18-річного вінничанина.

Наразі Давид знаходиться вдома. У молодого активіста є висновки медичного обстеження. Там йдеться про пошкодження зв’язок правого плечового суглобу, пошкодження шийного відділу хребта та інші. Давид Пшеничний заявляє, що ці травми він отримав після знущань поліцейських.

Софія Копач