Такі особи представляються від імені агропідприємств, фермерів, які переважно є «приїжджими», та пропонують викуп земельних наділів (паїв) відразу і сьогодні.

І якщо раніше можна було повсюди спостерігати комер­ційну чи політичну рекламу, то зараз часто зустрічаються оголошення про викуп землі. Це здебільшого пропозиції спекулянтів чи шахраїв, які бажають скупити землю, подекуди із застосуванням сірих схем. Тому рекомендуємо більш обережно та прискіпливо ставитись до таких «покупців». Недостатнє розуміння юридичної складової може призвести до безповоротної втрати вашої власності. Укладення такого роду угод призведуть до негативних, а інколи і до безнадійних наслідків.

З метою недопущення зловживань з боку так званих «мисливців за паями» тим власникам, які матимуть намір продати землю, надаємо кілька порад.

Довіряйте тим, кого знаєте особисто! Не приймайте пропозиції невідомих осіб щодо продажу земельних ділянок.

Декілька важливих юридичних аспектів:

– Згідно з чинним законодавством ви дійсно зможете продати ваші земельні наділи, однак лише після 01 липня 2021 року. Аж ніяк не раніше цієї дати. Купівля і продаж пайової землі до цього моменту є незаконними.

– До 01 січня 2024 року купувати пайові землі можуть лише фізичні особи – громадяни України. Будь-яким підприємствам чи фермерським господарствам, які мають статус юридичних осіб, заборонено купувати сільськогосподарську землю.

– Договір купівлі-продажу підлягає нотаріальному посвідченню, тому оформлення угоди щодо вашої земельної ділянки має відбуватися лише у нотаріуса.

– Вартість землі не може бути нижче її нормативної грошової оцінки. Законом заборонено продаж земельних ділянок за готівку. Тобто при продажу кошти за ділянку можна отримувати виключно в безготівковій формі (наприклад, по перерахунку через банківську установу).

Тому, якщо Вам як землевласнику пропонують «живі» гроші в конверті, будьте готовими до того, що в підсумку ви можете залишитись і без грошей, і без землі. В жодному випадку не передавайте оригінали документів на земельні ділянки невідомим особам!

Звертаємо вашу увагу, що в чинному законодавстві міс­титься також норма, відповідно до якої орендодавець зобов’язаний повідомити в письмовій формі свого орендаря про намір продати земельну ділянку третій особі із зазначенням її ціни та інших умов, на яких вона продається.

Наприклад, якщо Ви виявили бажання продати земельний наділ, який орендується підприємством ПрАТ «Зернопродукт МХП», то найперше, згідно із Законом, ви зобов’язані письмово повідомити про намір продажу саме чинного орендаря – ПрАТ «Зернопродукт МХП».

З ким порадитись, якщо Вас турбують спекулянти?

Двері ПрАТ «Зернопродукт МХП» завжди відкриті.

Позиція ПрАТ «Зернопродукт МХП» залишається незмінною – ми поважаємо та захищаємо права наших орендодавців.

Діючи згідно з чинним законодавством України, підприємство ПрАТ «Зернопродукт МХП» підтверджує готовність й надалі орендувати земельні ділянки на вигідних для вас умовах, вчасно сплачуючи орендну плату, й підвищувати її до ринкових розмірів.

Крім того, наша компанія поважає конституційне право кожного самостійно приймати рішення щодо власного майна, тому ПрАТ «Зернопродукт МХП» повідомляє про можливість допомогти реалізувати Ваше право на продаж земельних ділянок.

Якщо Ви з будь-яких міркувань або ж через життєві обставини вирішили продати землю — фахівці ПрАТ «Зернопродукт МХП» готові вас проконсультувати й супроводжувати угоду, захищаючи Ваші інтереси. З цією метою в штаті нашого підприємства створено посаду фахівця з питань ринку землі, який надасть Вам професійну консультацію з питань законодавчого врегулювання ринку землі, процедури укладення договору купівлі-продажу земельних ділянок, переліку необхідних документів, забезпечить організацію укладення договору купівлі-продажу на найвигідніших для Вас умовах, підготувавши всі необхідні документи, а також допоможе припинити тиск з боку невідомих Вам покупців, оскільки, на правах орендаря, наше підприємство готове якнайскоріше забезпечити Вам підтримку. Ми прагнемо і надалі забезпечувати відповідальне землекористування, поважаючи місцевих жителів і відстоюючи їх законні права.

Телефон нашого фахівця з питань ринку землі, який може Вас проконсультувати: +38 067 442 46 29.

З повагою – фахівець
з питань ринку землі
ПрАТ «Зернопродукт МХП»
Іван Лишак