14 травня у місті Тульчині на території однієї з найвизначніших архітектурних пам’яток Вінниччини – палацу Потоцьких пройшла обласна конференція по­лі­тичної партії «Українська Стратегія Гройсмана». За часів уряду Гройсмана саме тут було започатковано міжнародний оперний фестиваль OPERAFEST TULCHYN, який допоміг самому Тульчину зазвучати на усю Україну і дав для невеличкого містечка поштовх до туристичного і економічного зростання.

Вже сьогодні, на самому початку партійної розбудови, впливові соціологічні агенції відзначають надзвичайно високий рівень довіри українців до лідера партії, прем’єр-міністра України (2016-2019 р.р.) Володимира Гройсмана та його по­лі­тичної сили, передбачаючи впевнене проходження до Верховної Ради України на майбутніх парламентських виборах.

Сам захід став символічним стартом масштабного загальнодержавного партійного будівництва «Української Стратегії Гройсмана». В роботі конференції взяли участь 400 делегатів від усіх громад Вінниччини, запрошені з інших регіонів України, представники центрального апарату партії, експерти та члени урядової команди Володимира Гройсмана – Євген Нищук, Олександр Саєнко, Вадим Черниш, Володимир Кістіон та Ганна Новосад.

Перед початком партійної конференції лідер партії Володимир Гройсман зустрівся з молодими депутатами різних рівнів від «УСГ» та представниками успішних молодіжних проєктів і компаній Вінниччини.

«Особливу увагу, формуючи нашу команду, ми приділяли тому, як підтримати молодь. І вважаємо, що в нашій партії має бути особливе місце для молодих людей. Щоб дати вам права і можливості приймати рішення, впливати на них, отримувати професійний досвід», – сказав Володимир Гройсман.

Він наголосив, що місцеві вибори, які відбулися восени минулого року, дозволили молодим представникам «УСГ» увій­ти до рад різних рівнів і на практиці реалізовувати ті знання й плани, з якими йшли до виборців.

До лав обласної партійної організації було прийнято 200 нових членів: депутатів Вінницької обласної та міської рад, голів територіальних громад, секретарів та голів фракцій місцевих рад і учасників проєкту «Молодіжний резерв партії». На конференції також сформували новий склад ради Вінницької обласної організації партії.

– В Україні на додачу до всіх криз і управлінських провалів останнього року додається ще одна криза – політична, – сказав лідер політичної партії «Укра­їнська Стратегія Гройсмана» Володимир Гройсман у вступному слові. – Верховна Рада стрімко втрачає стабільну більшість, а отже, не може швидко ухвалювати потрібні країні рішення.

За його словами, «брак компетентності, брак професіоналізму та брак відповідальності влади» призводить «до бага­тьох проблем і криз: у боротьбі з епідемією, в економіці, у со­ціальному захисті людей».

Гройсман переконаний, що найбільші виклики, які сьогодні стоять перед Україною, окрім зовнішніх загроз, – це руйнування державних інституцій, криза довіри людей до влади, провальна кадрова політика та стрімке скорочення середнього класу як основного двигуна економічного розвитку країни. Небажання вирішувати саме ці фундаментальні питання веде до більш точкових криз – як провал вакцинації від COVID-19, неконтрольована міграція, передусім молоді, невизначеність із забезпеченням людей поважного віку, зростання бідності.

– Держава віддалилася від проблем українських родин. І це теж робить нас вразливими, – зазначив Володимир Гройсман. – Українці втомилися від непрофесіоналізму, беззаконня, нещирості, імітації та постійних провалів.

Володимир Гройсман вважає, що протистояти цьому можна шляхом неухильного слідування п’ятьом головним пріоритетам.

– Я маю надію та впевненість, що нова якість української по­лі­тики розпочнеться з нашої команди «Української Стратегії», – сказав Гройсман. – Це буде політика, заснована на принципах компетентності, професіоналізму та відповідальності. Наше бачення майбутнього складається з 5-ти пріоритетів: наділити людей владою; дозволити Україні увійти у вищу лігу розвинених демократичних держав; створити сильні державні інституції; поліпшити якість життя кожного українця; захистити культуру, ідентичність та територіальну цілісність України.

Володимир Гройсман закликав усіх, хто розділяє цю позицію, доєднуватися до команди партії.

Голова Вінницького обласного осередку партії, мер Вінниці Сергій Моргунов наголосив, що розвиток будь-якої громади базується на двох принципових речах – тісному діалозі з жителями і стратегічному баченні досягнення мети.

– Дбати про добробут людей – це займатися розвитком громад. Досягти цього можна тільки через формування стратегічного бачення у тісному діалозі з людьми. Інструменти для цього у нас є завдяки децентралізації, яку впроваджував якраз Володимир Гройсман, – сказав Сергій Моргунов. – Важливо чути людей і спільно визначати пріоритети. Приклад міста Вінниці дає можливість іншим громадам ставити чіткі стратегічні цілі і реалізовувати їх. Разом нам під силу вивести в лідери весь Вінницький регіон, який має стати найкомфортнішим у країні. А саме в успішних громадах – сила держави.

Голова Вінницької облради В’ячеслав Соколовий нагадав, що коли команда «Української Стратегії Гройсмана» йшла на місцеві вибори, то обіцяла людям: «Ми виправдаємо вашу довіру!»

– І це були не порожні слова! Ми чітко слідуємо нашому принципу «Кожний житель Вінниччини – важливий». Ми здатні приймати рішення і здатні їх втілювати у життя, – зазначив очільник облради. – Нині громади Вінниччини на сесіях своїх рад активно ухвалюють плани розвитку на наступні 10 років – Стратегію-2030.

За його словами, для підтримки становлення громад та стимулювання їхнього розвитку обласна рада запровадила дієві механізми – конкурс «Комфортні громади», конкурс з ремонту, реконструкції та будівництва комунальних доріг і приступила до розробки комплексної та масштабної програми «Питна вода». Він переконаний, що кожна громада на Вінниччині може та повинна стати комфортною для своїх жителів, причому в усіх сенсах.

– Наша партія зміцнює свої позиції у Вінницькій області. Я впевнений, що ми станемо прикладом для всієї України і за якістю процесу партійного бу­дів­ництва, і за результатами своєї діяльності, – додав В’ячеслав Соколовий.

Конференція стала початком партійної структуризації «Української Стратегії Гройсмана» на Вінниччині. Згодом партійні конференції відбудуться у всіх територіальних громадах області. Лідер партії Володимир Гройсман оголосив про початок всеукраїнського туру і розбудови партії по всій країні.

Олег Вакулов