Його затримання нагадує вищий ступіть потурання всяких законів! Тепер так можна хватати кожну людину, яка кудись летить і якомусь диктатору «неугодна»?!

Він сказав сусіду по літаку: мені тут загрожує смертна кара!

Таке могло статись лише в  країні з мракобіссям! Бо за слово і професійну діяльність могли кинути в застінки за Сталіна та Гітлера! Невже все повертається?

Нам, українським журналістам, соромно від того, що два наших нардепи підтримали дії, які потурають права і закони журналістики і її представника!

Свобода  слова є фундаментальною основою будь-якої демократичної держави!

Носії цих принципів – журналісти – керуються правами і діями міжнародної Конвенціі прав людини! Її 10 стаття передбачає свободу думок і суджень, право людини висловлювати свою позицію!

І якщо за висловлення думок і позиції так переслідують в Білорусії, а в Україні є прихильники таких дій, то до чого ми йдемо?!

Вимагаємо негайно від фракції владної партії «Слуга народу»  та «ОПЗЖ» дати оцінку діям їхніх нардепів Шевченка та Киви.  Розглянути їхню поведінку у профільному комітеті Верховної Ради. Запитуємо: народними депутатами якої держави є ці особи?!

Закликаємо усіх колег з України, світову спільноту об’єднатись і зробити заяву на підтримку нашого колеги з Білорусі.

Так чинити з журналістами неприпустимо!

Нагадуємо, що СК Білорусі ще в лютому направляв документи на екстрадицію з Польщі Протасевича, який входить до переліку фізичних осіб, причетних до терористичної діяльності через роботу в якості редактора телеграм-каналів Nexta і Nexta Life. У вересні минулого року Протасевич оголосив, що йде з проєкту.

СК Білорусі також звинуватив Протасевича в організації масових заворушень у країні, оголосив його в розшук і заочно арештував.

Проти Протасевича також порушено кримінальну справу про вчинення “умисних дій, спрямованих на порушення соціальної ворожнечі за ознакою професійної приналежності” проти “представників влади і правоохоронців” за допомогою телеграм-каналу.

Смертна кара в Білорусі – виняткова міра покарання, що застосовується судами країни за деякі особливо тяжкі злочини. Може бути призначена чоловікам, які вчинили злочин після настання 18-річного віку і які не досягли до моменту винесення вироку 65 років, проводиться шляхом розстрілу.

У національному аеропорту “Мінськ” 23 травня незаплановано сів літак компанії Ryanair, який слідував за маршрутом Афіни-Вільнюс. Посадка була зумовлена тим, що надійшло повідомлення про мінування. Втім воно виявилося хибним.

Після посадки білоруські силовики затримали колишнього редактора телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича, який перебував на борту літака. У Білорусі йому може загрожувати смертна кара.

У телеграм-каналі “Пул Первого”, який контролюється самопроголошеним президентом Олександром Лукашенком, повідомили, що за дорученням Лукашенка для супроводу літака піднімали винищувач Міг-29.

Пізніше в авіакомпанії заявили, що про загрозу на борту рейсу Ryanair Афіни-Вільнюс екіпажу повідомили диспетчери з Білорусі, а потім дали вказівку перенаправити літак до аеропорту Мінська.

Напевно вперше за всю новітню історію такі «лови» влаштували на журналіста! Не менш шокуючими є і звинувачення які йому інкримінують. Журналістика і правда ще ніколи не ототожнювались із тероризмом.

До речі, не так давно 2 роки колоніі отримали дві  білоруські журналістки Дарія Чульцова та Катерина Бохвалова лише за те, що показали в прямому ефірі кадри із мітингу. Ці факти шокують і вони змушують нас робити таку заяву!

Злочини проти журналістики та людяності не мають кордонів”, “Stop ignore terrorism”.

Колектив «33-го»