Ця історія дійсно претендує на те, щоб про неї зняли бойовик. Щоправда, тут не обій­деться без романтики.

Нещодавно російські ЗМІ заявили, що Басманний райсуд Москви заочно заарештував 47-річну жительку Вінниці, гендиректора ТОВ «Дельта-Р груп» Оксану Панченко. Її вважають спільницею колишнього зятя екскомандувача російських ВДВ, а зараз голови комітету Держдуми з оборони Володимира Шаманова – Олексія Храмушина. Останній перебуває в міжнародному розшуку.

Саме фірмі Оксани Панченко після розлучення Олексія Храмушина з донькою генерал-полковника Шаманова Світланою і проведеної додаткової емісії фактично за безцінь відійшли майже всі акції колишнього московського заводу «Спорттек». У підсумку в ході судового процесу пані Шаманова замість половини акцій «Спорттек», оцінюваних більш ніж в 1,3 млрд руб., дісталося лише 5%.

У матеріалах справи йдеться про те, що, дізнавшись, що колишня дружина має намір подати позов про поділ спільно нажитого майна, Олексій Храмушин вирішив провернути махінацію з, по суті, одним наявним у нього у власності активом. Мова йшла про московський завод «Спорттек», який уже давно перепрофільовано в величезний торгово-офісний центр і всі його площі здаються в оренду.

У 2017 році російські слідчі допитали як свідка вінничанку Оксану Панченко. Вона розповіла, що є двоюрідною сестрою Олексія Храмушина і в 2011 році переїхала на постійне місце проживання з Вінниці в Росію. Проживала в будинку своєї тітки Раїси Храмушиної, а в середині 2012 року в тій же будівлі, що і «Спорттек», за допомогою гендиректора цієї організації зареєструвала власну фірму по здачі в суборенду, що належить тому ж «Спорттек», нерухомості.

Паралельно з цим Олексій Храмушин здійснював комбінацію з тим, щоб його колишній дружині під час розподілу майна фактично нічого не дісталося. Для цього спочатку була проведена додаткова емісія акцій в кількості більше 12 млн штук, про яку Світлана Шаманова нічого не знала. У грудні 2013 року всі акції були продані за ціною 50 копійок за штуку фірмі Оксани Панченко. При цьому проведеною у справі експертизою було встановлено, що купила їх пані Панченко за 6 млн руб. при ринковій ціні більше 1,3 млрд руб.

Олексій Храмушин 12 років знаходиться в міжнародному розшуку, слідство вважає його одним з організаторів замахів у 2006 році на голову ради директорів агрохолдингу «Щелковський» Дмитра Барченкова. Автомобіль Барченкова спочатку хотіли розчавити вантажівкою. Пізніше мотоцикліст поклав на дах машини рюкзак з бомбою. Пристрій вибухнув, і дуже пошкодило автомобіль, але сам бізнесмен залишився живий.

За версією слідства, усунути Барченкова Храмушин вирішив після того, як його угруповання, що кришувало ринок, позбавили можливості займатися поборами, а двох учасників банди і зовсім засудили і відправили в колонію на тривалі терміни. Цікаво, що через якийсь час і самого Дмитра Барченкова відправили до в’язниці — в листопаді 2019 року за особливо велике шахрайство він потрапив в колонію на 14 років.

Вінничанку Оксану Панченко оголосили в міжнародний розшук, а суд санкціонував заочний арешт. Де вона нині – невідомо. Є інформація, що в Україні.

Валентина Лісова