1434 – Владислав II Ягайло, великий князь литовський (1377–1381, 1382–1386 рр.), польський король (1386–1434 рр.); внук Гедиміна, родоначальник династії Ягеллонів. Помер 587 років тому десь у 72 роки

1876 – Христо Ботєв, болгарський громадський діяч, поет і публіцист

1968 – Гелен Келлер, американська письменниця й педагог, що здобула світове визнання попри сліпоту й глухоту з дитинства.

1984 – Архип Михайлович Люлька, радянський конструктор авіаційних двигунів

1997 – Микола Миколайович Озеров, 24-разовий чемпіон СРСР з тенісу, артист, спортивний коментатор.

2008 – Ів Сен-Лоран, французький модельєр. Його безмежній фантазії варто сказати спасибі за жіночий смокінг, стиль сафарі, селянські блузи, яскраві кольори і об’ємні банти. Все це можна назвати візитними картками будинку Saint Laurent, що стали класикою. 1971 році модельєр знявся голим для реклами одного з чоловічих парфумів Yves Saint Lauren. Провокаційна фотографія миттєво облетіла світ, а традиція використовувати оголену натуру в рекламі чоловічих ароматів збереглася і донині. Саме Ів-Сен Лоран став першим дизайнером, який запросив на покази чорношкірих манекенниць. Завдяки його старанням такі моделі, як Наомі Кемпбелл та Іман, побудували блискучу кар’єру в світі моди. Протягом усього творчого шляху кутюр’є підтримував кохана людина. Про кохання Іва Сен-Лорана і його ділового партнера П’єра Берже ходили легенди.

2010 – Андрій Андрійович Вознесенський, російський поет (“Трикутна груша”, “Антисвіти”, “Вітражних справ майстер”, “Рів”). Пом. 11 років тому у 77 років (нар. 12 травня 1933 р.).

2020 – Мирослав Михайлович Скорик, український композитор і музикознавець; герой України, народний артист України, лауреат премії ім. Т. Г. Шевченка; внучатий племінник Соломії Крушельницької. Саме вона визначила його абсолютний слух. Рід Скориків має козацьке коріння. Його «Мелодія» створена до фільму «Високий перевал», так полюбилася усім, що стала народною. Микола Скорик ще й джазовий композитор. Його музика до пісні «Не топчіть конвалій» – перший український твіст.

Вінничани запам’ятали назавжди візит Мирослава Скорика на Операфест Тульчин.

Він основоположник української естрадної пісні, лауреат численних премій та нагород, художній керівник Київської опери і людина унікальної долі. Львів’янин, що подарував світу безліч музичних шедеврів, відомий далеко за межами України.

Помер 1 рік тому у 82 роки

Тетяна Кондратьєва