У Тиврові, що на Вінниччині, представники ГО «Тиверці» просять перекласти російськомовні таблички на меморіальному комплексі слави на державну мову. Крім того, хочуть вони демонтувати пам’ятні плити та вийняти капсули із землею 13-ох міст – Героїв Радянського Союзу, серед яких є і Москва.

– Наша громадська орга­нізація направлена на національно-патріотичне виховання молоді, займаємось громадською роботою, волонтерством. Зараз в Україні йде війна, а Росія агресор, й Москва серце війни, а на Меморіалі слави у Тиврові таблички досі російською мовою. І плити є з містами-героями, де поряд з Одесою та Києвом — Москва. Ми подали офіційний лист до посадовців про демонтаж цих плит і хочемо, щоб даний комплекс був переобладнаний, тим паче поряд пам’ятники жертвам Голодомору та героям російсько-української війни, – каже голова ГО «Тиверці» Інна Суверток. — Приходять хлопці-атовці, які воювали. Хочуть вклонитись, а за спиною — слово Москва! Погодьтесь, то якось неправильно. Ми не за те, щоб знищити, а навести лад.

Заступник військового комісара Тиврівського району та голова місцевого підрозділу Спілки АТО Олександр Кушнір до всього, що стосується Росії, теж ставиться негативно. Але додає — все має бути цивілізовано і врахована думка усіх жителів громади.

– Я учасник бойових дій, безпосередньо брав участь у 2017-2018 роках, був начальником медичної служби бойового батальйону. Вважаю, що Меморіал слави — це пам’ятка історії для того, щоб не вбивати. І щоб не робити сварку між населенням, рішення про знесення плит потрібно приймати тільки законним способом.

Голова ОТГ додає: поки живі ветерани, ні один житель не дасть дозволу на демонтаж, бо це буде нехтування тих, хто віддав своє життя за нас у Другій світовій війні…

Віталіна Володимирова