Протягом чотирьох тижнів новоспечені гвардійці опановували основи військової справи – знайомилися зі зброєю, вивчали тактику, навчалися орієнтуватися на місцевості. Тепер, після складання присяги, військовослужбовці проходитимуть профільне навчання та будуть розподілені по підрозділах для подальшого проходження служби.

Вони лише півтора місяця в армії, але вже впевнено тримають автомати. І от найзворушливіший момент – по черзі кожен солдат зачитує текст присяги та обіцяє обороняти Україну. І кожен з них пишається, що потрапив саме у лави Національної гвардії України.

💬 22-річний Ілля з дитинства мріяв стати нацгвардійцем, хоча у його сім’ї військових не було. Тому отримавши повістку, хлопець без жодних вагань пішов у військкомат.

« Нині задоволений, що потрапив саме до лав Національної гвардії України – про це я довго мріяв! Тут можна багато чому навчитися, адже на цю структуру покладено багато обов’язків: патрулювання, конвоювання, захист кордонів та інше. Тому з гордістю буду служити і в майбутньому бажаю пов’язати своє життя з військовою справою » – ділиться новобранець Ілля Зелений.

Серед 50-ти молодих воїнів у строю двоє жінок. 35-річна Ірина Зарямба продовжує сімейну традицію – прагне стати професійним військовим, тому підписала контракт.

« Я стала прикладом для свого 8-річного сина, тому пішла служити до лав Нацгвардії. Можу показати, що служити українському народові це правильне рішення. На початку служби я хвилювалась, але після проходження курсу молодого бійця, я впевнена в собі та переконана – не підведу» – новобранка Ірина Зарямба.

За високі показники у навчанні та з нагоди складання Військової присяги дев’ятеро найкращих новобранців командування військової частини 3008 нагородило грамотами.

Після урочистостей призовники продемонстрували вміння рукопашного бою зі зброєю та тактику дій підрозділу під час бою у населеному пункті. Приємною несподіванкою стало музичне привітання гвардійця патрульного батальйону та дефіле у виконанні військового оркестру.

Валентина Лісова