Демонтувати потрібно пам’ятні плити, що на меморіальному комплексі слави у Тиврові, та капсули з землею з 13-ти міст Радянського Союзу, серед яких і Москва.

Також прибрати усю комуністичну символіку — зірки, серпи, молоти. Таку відповідь отримала місцева влада Тиврова від Українського інституту національної пам’яті. Про це заявив Богдан Галайко, очільник центрального міжрегіонального відділу інституту пам’яті.

– Міста-герої СРСР, за винятком назв українських міст, та відповідні пам’ятні знаки і написи не мають відношення до опору і вигнання нацистів з України. Ці написи, які є на меморіальному комплексі слави у Тиврові, а саме «Великая Отечественная война», «освобождение от немецко-фашистских захватчиков», є суто ідеологічними кліше радянської пропаганди та історіографії, — зазначив Богдан Галайко.

– Ці всі речі можна трактувати як ворожу пропаганду і агітацію на нашій землі, тим паче, що триває війна. Ми будемо апелювати до місцевої влади, селищного голови, депутатів, аби привести всі ці речі до від­повідності чинного законодавства.

Додамо, що минулого номера ми писали про те, що у Тиврові представники ГО «Тиверці» просили перекласти російськомовні таблички на меморіальному комплексі слави на державну мову. Крім того, хотіли вони демонтувати пам’ятні плити та вийняти капсули із землею 13-ти міст-героїв Радянського Союзу, серед яких є і Москва. Відповідні офіційні листи подали до посадовців. Втім, тоді думки громади розділились. Одні підтримували і разом з тим просили врахувати думки усіх жителів громади. Голова ОТГ казав – поки живі ветерани, ні один житель не дасть дозволу на демонтаж, бо це буде нехтування тих, хто віддав своє життя за нас у Другій світовій війні… Тож очевидно, що у місті назріває справжній скандал!

Валентина Лісова