12 та 13 червня  у Вінницькій міській територіальній громаді працював Центр вакцинації населення від Covid-19. У наявності для щеплення була  вакцина «CoronaVaс». І вже за перші 40 хвилин роботи Центру цієї суботи тут вакцинували 40 вінничан. За два дні  щеплення тут отримали більше тисячі вінничан.

– За ці 2 дні у Вінниці щеплено 1007 осіб. У центрі вакцинації – 733, в перший день 368, в другий – 365. У центрах ПМСД – 274, в суботу – 151, в неділю – 123., – повідомив директор департаменту охорони здоров’я ВМР Олександр Шиш.

Вакцинують містян безкоштовно, вакцини надаються державою. А роботу Центру вакцинації від COVID-19 організував департамент охорони здоров’я Вінницької міської ради

Директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш  також зазначив, що у Центрі створені усі умови для безпечного процесу вакцинації. «Сьогодні Вінниця долучилася до великих міст України, які на вихідні розгортають Центри вакцинації населення. До цього у нас працювали і працюють пункти щеплення в ЦПМСД, але ми вирішили наблизити до людей можливість вакцинуватися. За локацію обрали «Експоцентр» Вінницької торгово-промислової палати, до неї зручно добиратися з усіх районів міста. Тут працює чотири вакцинальні команди, які сьогодні мають щепити мінімум 400 вінничан. Завтра Центр вакцинації від Covid-19 також працюватиме. Чи буде діяти він і далі, поки що невідомо, адже ми організовуємо процес, а вакциною забезпечує держава», – розповідає директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

За його словами, на два дні роботи Центру бригади отримали 1000 доз вакцини «CoronaVaс».  За чотири години робитимуть близько 350-400 вакцинацій.

«Для вінничан зараз доступна вакцина китайського виробництва «CoronaVaс». Вона пройшла сертифікацію у Європі і визнана Всесвітньою організацією охорони здоров’я. І саме «CoronaVac» використовується для масової вакцинації українців. Також ми працюємо з вакцинами «AstraZeneca» та «Pfizer», вони йдуть на ревакцинацію тих містян,  яких щеплювали  ними  раніше. Інформацію про людей, які вакцинувались, вносять в електронну базу даних, щоб згодом викликати їх на повторне щеплення. В подальшому вони зможуть отримали сертифікат щеплення», – додав Олександр Шиш.

Усім вінничанам, які прийшли на щеплення, на вході до Центру медичні працівники міряють температуру та перевіряють прописку у паспорті. Після чого пропускають по кілька людей до зали. Там містяни заповнюють інформаційну згоду та йдуть до стійки реєстратора. Потім їх в спеціально облаштованих кабінках оглядає лікар, і  відправляє до вакцинаторів.

Однією з перших провакцинувалась вінничанка Ірина.

«Вакцинація на сьогодні вкрай необхідна. Коронавірус не жартує. Люди, які перехворіли на цю страшну недугу,  не пропустять шансу захиститися від неї. Життя у нас одне, і нового дубля не буде. Про «CoronaVaс» я читала багато, цікавилася інформацією, і для себе я обрала саме цю вакцину», – поділилася враженнями Ірина.

Вирішили вакцинуватися і у родині Юлії Щербини: «Ми прийшли сім’єю на вакцинацію. Вона проходить у вихідний день, і у нас є змога її пройти. То чому не скористатися таким шансом?  Вакцинуватися нестрашно – страшніше хворіти».