Джип, яким його збили, вилучено як речовий доказ.

Вся Вінниця та Україна дякують лікарям обласної дитячої лікарні за порятунок Андрійка після жахливої ДТП, коли 24 травня його знесла джиперка Наталія Дзісь на вулиці Богуна.

Хлопчик у той день йшов до школи чергувати, а водійка із 3,3 проміле алкоголю в крові не вписалась в поворот, збила школяра та кинула на кам’яний паркан… У той момент, коли Андрія забирала «швидка», кривдницю вже затримала поліція. Нині Наталія за рішенням суду фактично під домашнім арештом – здала всі паспорти, посвідчення водія та не має права покидати Вінницю. Бо вона під особисті зобов’язання і з електронним браслетом вийшла із СІЗО після сплати застави в 181-му тисячу гривень. За наїзд на Андрійка жінці загрожує до 7 років за гратами. А її чоловік на лікування хлопчика передав 40 тисяч гривень та свої вибачення за п’яну дружину…

– Я весь час знаходився біля сина… У той момент життя немов зупинилось, коли зателефонувала дружина і сказала: Андрія збила машина… Одразу набрав вінницьку «швидку» і запитав, в яку лікарню повезли мою дитину? І з роботи я полетів сюди до нього та залишався біля ліжка всі дні та ночі… Дякую лікарям за їхні золоті руки, що врятували життя Андрія! Син переніс три операції… Він вже сам ходить, розмовляє, спілкується із друзями по телефону, але про момент аварії нічого не пам’ятає, — розповів ще в дитячій обласній лікарні Сергій — батько постраждалого хлопчика, якого 24 травня в ДТП на вулиці Богуна на тротуарі збила п’яна водійка джипа.

– Перші прогнози по його стану були важкі, адже сина прямо із карети «швидкої» поклали на операційний стіл. Перш за все, хірурги протягом 5 годин вийняли всі осколки із черепа і цим фактично врятували його життя… Титанічну роботу зробили медики, які поставили Андрія на ноги, 28-го травня зібрали руку, потім щелепу… І він крок за кроком повертається до життя.

– Суд над водійкою, що із 3,3 проміле збила Андрія, буде? Чи її родина намагається вирішити все до суду?

– Суд 100% буде! Бо із нашим сином стався дійсно шокуючий випадок, коли жінка за кермом була в стані алкогольної коми… На місці Андрійка могла бути будь-яка інша дитина. Тому ми з дружиною слідкуємо за всіма новинами по нашій справі. Знаю, що вона вийшла під заставу в 181-у тисячу та ведеться слідство. Нам ця родина передала на лікування 40 тисяч гривень, чоловік водійки Наталії попросив у нас вибачення…

– Як Андрій закінчив школу? І чи повернеться він у спорт після операцій?

– Табель у нас на «відмінно»… Звісно, він його бачив поки що лише в шкільному вайбері, бо в лікарню вчителів та однокласників не пускали через карантин. Сьогодні, на 19-й день лікування, нас виписують додому, де можна буде зустрітись із всіма друзями. Вірю, що все вже позаду і його молодий організм подолає травми. Спорт… Після літа побачимо, як він себе почуватиме і як зростеться рука. Попереду реабілітація. Нині у сина три маленькі пластини, бо був перелом щелепи, і її довелось піднімати та закріплювати. На осінь буде ще одне хірургічне вручання із платиною. Із травмою черепа обійшлось, забій та набряк після операції розійшлись, і закривати цю ділянку пластиною не довелось…

І перше своє інтерв’ю після пережитого дав Андійко саме «33-му каналу», який допомагав зібрати кошти для його порятунку та лікування.

– Почуваюсь нормально. Про табель на «відмінно» вже знаю, бо тато повернув мені телефон. Той день і удар авто – не пам’ятаю… Його в моїй голові зовсім немає, — каже Андрій ще у Вінницькій дитячій обласній лікарні. – Страшно не було, був шок! Мені вже в лікарні сказали, що сталось, коли я відкрив очі. Хочу додому, до друзів, хочу в свою спортивну секцію…

– Ти знаєш, що за тебе молились вся Вінниця і Україна?

– Тато сказав, що люди дзвонили із міст України та інших країн, пересилали гроші, бажали одужання і казали дуже теплі слова… Дякую всім, хто за мене тримав кулаки та молився. Я живий!

Директор Вінницької дитячої обласної лікарні так описав порятунок Андрійка в своєму медзакладі:

– Хлопчику зробили три складні операції. Спершу нейрохірург Волощук із колегами Шведським і Волощуком — на черепі… Потім за допомогою спеціальних пластин Сергій Антонець прооперував зламану руку, а щелепу цього юного пацієнта закріплювали лікарі Харченко, Сидорук, Овчарук із анестезіологом Баньківським… Скажу так — кращі лікарі як завжди добросовісно робили свою роботу, — зазначив Василь Паненко.

У поліції Вінниччини пояснили, чому водійка Наталія Дзісь, яка лікувалась від алкоголізму та перебувала на обліку, мала посвідчення водія:

– Розслідування обставин і наслідків цієї ДТП триватиме мінімум 2 місяці, до кінця липня. Нині громадянка перебуває під особистими зобов’язаннями та позбавлена права керувати транспортними засобами. Її особисте авто, яким вона вчинила наїзд на дитину, вилучене як речовий доказ у даному кримінальному провадженні. Якщо жінка нині сяде за кермо іншого авто, то це лише обтяжить її провину та призведе до зміни обвинувачення, — повідомили у пресслужбі Нацполіції Вінниччини.

– Щодо лікування від алкоголізму та перебування на обліку за наявного посвідчення водія, то ці деталі на правах медичної таємниці поліції ніхто не повідомляє… Тому реально хвора на алкоголізм особа, виходить, може керувати авто…

Роман Ковальський
Фото Сергія Хіміча