Місцева жителька прийшла просити про реструктуризацію заборгованості і у відчаї намагалася здійснити суїцид.

Ось що про той випадок розповіла Людмила Гоголевська:

– Проживаю з мамою-пенсіонеркою в однокімнатній квартирі 34 кв. м. З доходів у нас лише мамина пенсія. Я хоч знаходжуся на обліку у центрі зайнятості, але допомогу по безробіттю не отримую. З працевлаштуванням у нашому містечку теж важко, маю лише невеликі підробітки з юриспруденції. Субсидії ми не отримуємо, тому комунальні послуги для нас непосильні. Намагаємося економити, навіть взимку вимикали конвектор, газ горів тільки на плиті. Але платіжки все одно великі. Днями отримали повідомлення, що через заборгованість за спожитий газ на нас подають до суду.

Пішла у місцеву газову контору, щоб домовитися про реструктуризацію. Мені сказали, що треба платити по 1500 грн на місяць, а у мами пенсія 2800. Їхній начальник почав погрожувати, що у нас заберуть житло за борги. Я розхвилювалася. Мені страшно стало навіть подумати, що старенька мама може залишитися на вулиці. На столі в одного із працівників лежав канцелярський ніж. У відчаї я його схопила і порізала собі вени. Хтось викликав поліцію та «швидку». Завезли у лікарню, там руку зашили. Але я тепер ще більше у розпачі. Не знаю, де шукати справедливості. Допоможіть, будь ласка, — звертається Людмила Гоголевська.

А ось що повідомили у Хмільницькому відділенні газзбуту:

– Дійсно, був такий випадок. Жінка прийшла з’ясовувати ситуацію щодо погашення заборгованості — майже 15 тис. грн. Їй було запропоновано договір реструктуризації. Але вона наполягала, щоб суму боргу було розподілено по 100 грн на місяць на декілька років. Відвідувачці також пояснили, що готуються документи до суду і саме суд визначить, як буде стягнутий борг. А поки діють карантинні умови, ніхто не вправі відключати їхню квартиру від газопостачання. Але жінка себе поводило емоційно. Схопила канцелярський ніж на робочому столі нашого співробітника і порізала собі руку. Намагалися забрати ножа та не допустити великої крововтрати. Диспетчер аварійно-диспетчерської служби викликала поліцію та «швидку». Їй надали медичну допомогу.

У хмільницькій поліції поінформували, що по даному факту у постраждалої та працівників газзбуту відібрано пояснення.

– Жінка написала, що сама завдавала собі порізи. Заяву на когось із працівників «ВінницягаззЗбут» у Хмільнику не подавала, — повідомив начальник хмільницької поліції Валерій Романюк.

А пам’ятається, тридцять років тому нам обіцяли разом із незалежністю щасливе та заможне життя? Дожились вже до злиднів та відчаю.

Людмила ПОЛІЩУК