16-17 червня у на базі Вінницького національного технічного університету проходить конференція – виставка «Сучасні рішення для освіти 2021». Тут можна побачити робототехніку, мультимедійне обладнання, дидактичні матеріали, навчальні посібники, а також комп’ютерну техніку та обладнання для шкільних їдалень. Відвідати її можуть усі бажаючі.

Виставка проходить за сприяння Вінницької міської ради та департаменту гуманітарної політики Вінницької ОДА. Організатор заходу – ТОВ «Поділля фінанс».

Ось, що повідомив директор цієї компанії Богдан Гвяздовський:

– Мета виставки – показати освітянам та всім бажаючим кращі інноваційні рішення, які можна використовувати у навчальному процесі.

А директор департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Володимир Романенко додав:

– Під час навчального процесу потрібно застосувати сучасні технології, аби зацікавити дітей. Дуже добре, що багато активних вінницьких вчителів прагнуть використовувати інтерактивні дошки, технології доповненої реальності, планшети. Щодо дітей, то дуже важливо, щоб на заняттях для них була доступна не лише теорія, а й практика. Адже відомо, що матеріал краще засвоюється, якщо при його вивченні задіяні різні сенсорні відчуття. Наприклад, щоб учні могли послухати звуки, спробувати на дотик, подивитись на певний об’єкт в динаміці. Також важливо не просто поставити, наприклад, 3-D принтер, а підготувати вчителів, аби вони могли ним користуватись, – переконаний Володимир Романенко.

Заступниця директора департаменту освіти ВМР Ірина Божок зазначила:

-Педагоги починають готуватись до нового навчального року одразу після останнього дзвоника. Відвідують конференції, семінари, лекції, зокрема, і такі виставки. Адже ключову роль у навчанні відіграє вчитель. Зрозуміло, що сьогодні, стоячи з крейдою біля дошки, він не може вже навчити і виховати сучасного учня, який готовий приймати всі новинки. Тому ми завжди навчаємось і розвиваємось, – переконана Ірина Божок.

Директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Вінницької міської ради Владислав Качур побажав усім учасникам та відвідувачам, щоб виставка-конференція стала майданчиком для обговорення сучасних новітніх технологій, інновацій в освіті і надихала на подальший розвиток.

Представник скаутського технічного руху IT-scouts, студент технічного університету Антон Хльоба розповів про переваги занять робототехнікою для школярів.

– Робототехніка розвиває, стимулює активність головного мозку, творче мислення, конструкторські навички. Робота необхідно запрограмувати, а для цього потрібно знати не лише механіку, а й програмування, – каже Антон.

Представник компанії «ERC», яка імпортує комп’ютерну техніку в Україну, Дмитро Рогачов, розповів про використання в освіті фрезерного верстату для обробки м’яких матеріалів, зокрема пластику, дерева.

– Верстат можна використовувати на уроках праці. Він є безпечним для школярів, адже має спеціальний захисний корпус. Також сьогодні представляємо 3-D сканери та принтери, їх можна використовувати на заняттях інформатики, фізики, математики та хімії,  – здивував Дмитро Рогачов.

А директор компанії Briolight Андрій Васильєв розказав, що займається виробництвом інтерактивного обладнання для освіти та реабілітації.

– Діти граються і лікуються одночасно. Наприклад, займаючись на інтерактивній підлозі, у дітей покращується моторика та логіка. Під час розробки обладнання працюємо з психологами, психотерапевтами, реабілітологами, враховуємо потреби дітей на візках, – повідомив Андрій Васильєв.

З усіма цікавими експонатами виставки можна познайомитися ще й завтра. Вхід вільний.

Людмила Поліщук