Марія з Вінниччини у відчаї готова голодувати!

Не секрет, що групу інвалідності можна купити. Ціна — від 300 до 3000 доларів. Про це нашому журналісту розповіли ті, хто купив «корочку». А люди, які дійсно потребують допомоги через хворобу, не можуть добитися бажаної довідки. Однією з таких стала наша читачка із села Підлісний Ялтушків Марія Маркович.

– У мене вже було 4 наркози. Лікарі бояться, що помру на операційному столі, а з мене так жорстоко знущаються. Я з 14 років сапала буряки. В 2006 році мені дали другу групу інвалідності, оскільки не було міжпередсердної перегородки. І з тих пір я отримувала допомогу від держави. У 2012 р. її зняли і дали третю групу. Натякали, що потрібно дати 5000 гривень, щоб вирішити це питання. Але я пояснила, що сама тягну діток і нема як. Не мала таких грошей, і якби не падала на коліна – слухати не хотіли б.

У 2017 році стан мого здоров’я погіршився, й довелось їхати у Київ. Медики сказали, що в легенях набирається рідина і серце може не витримати. Та я погодилась на операцію, бо варіантів не було. Мене ледь врятували. Тепер крива, горбата… У лютому цього року знову постало питання про групу. Тим часом діагнозів тільки додалось. Перехворіла гепатитом В, отримала ерозію шлунку. Впала з автобуса, довелось оперувати меніски. Перехворіла ковідом, почала погано бачити. У мене нині одна легеня ледь прослуховується. Але лікарі у Вінниці кажуть: ви не настільки сліпа, щоб мати групу. Але нащо вона мені тоді, коли не буду зовсім бачити?

Днями знову прийшла у відділення МСЕК на Театральній у Вінниці – отримала відмову. Мовляв, здорова. В мене просто мову відняло. Як бути далі — не знаю. Виживаємо з чоловіком лише за рахунок молока, бо він про худобу дбає, а в мене нема вже здоров’я. З відчаю готова голодувати! Бо виходить, що начальству незаконні групи дають, багатим – продають, а нам – дуля!

Ми звернулись до Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи на Театральній. Ось що нам повідомили:

– Пацієнт може написати письмове звернення про незгоду з рішенням комісії. І в порядку оскарження його медичну справу буде направлено до центральної МСЕК у Київ. Ми даній громадянці дали довідку, що їй не визначена інва­лід­ність. Якщо хоче обгрунтованішу відповідь, нехай пише заяву…

Зі слізьми на очах Марія Маркович у присутності нашого журналіста написала заяву і за місяць має отримати відповідь. Нагадаємо, до газети «33-й канал» уже не вперше звертаються читачі, які повідомляють, що у кожному районі та навіть селі чиновники та держслужбовці поробили собі та родичам «липові» інвалідності. Називають такси, які ходять за групи.

Ми і надалі будемо слід­кувати за цим інцидентом.

Вікторія Снігур