У квітні цього року концерн «Укроборонпром» передав до Фонду держмайна 15 держпідприємств для приватизації. Серед них – ДП «Вінницький авіаційний завод» (ВІАЗ) – правонаступник авіаремонтного заводу №421 ГА. За ним ще у 1980 році було закріплено 63,18 га  державної землі, про що було засвідчено Державним актом на право постійного користування.

Але нещодавно з’ясувалося, що авіаремонтний завод втратив оригінал державного акта на право користування 63,18 га. Видання Deputaty.in.ua стверджує, що цей документ навмисно чи випадково не повернув колишній арбітражний керуючий Віталій Василюк. З осені 2019 року і по сьогодні пан Василик — заступник міністра юстиції.

Все відбувалося так: справу про банкрутство ВІАЗ порушили у 2011 році. 2015 році Ухвалою господарського суду Вінницької області керуючим санацією держзаводу було призначено Віталія Василика. З судового реєстру відомо, що 23 лютого 2017 року Василик звернувся до Вінницької міської ради із заявою про надання згоди на припинення права користування земельною ділянкою авіазаводу. Причина – на 4 гектарах державної землі розташована нерухомість ПАТ «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва, яке за кілька років до цього створило на базі держпідприємства свій двійник – ТОВ «Вінницький авіаційний завод». Наступного ж дня після звернення Василика депутати скасували державний акт «ВІАЗу» на 63,18 гектарів у зв’язку з ліквідацією підприємства. І передали «Мотор Січі» чотири гектари землі заводу.

У грудні 2017-го військова прокуратура Вінницького гарнізону Центрального регіону повернула землю у державну власність та скасувала рішення міської ради. Ухвалу суду міська влада не оскаржила. Суд пізніше також встановив, що Кабмін не приймав рішень про передачу цієї землі з державної власності в комунальну.

Віталій Василик згодом пішов на підвищення.На підприємстві кажуть, що після припинення повноважень арбітражного керуючого Василик не передав підприємству значну частину документів. Серед них і держакт № 000488. Звернення ДП тепер вже заступник міністра проігнорував. Станом на квітень у підприємства не було і копію акта.

В оголошенні ФДМУ про підготовку до приватизації «ВІАЗ» вказано, що до складу єдиного майнового комплексу ДП входить 30 одиниць основних засобів загальною площею 27 тисяч квадратних метрів. А також за підприємством закріплено земельну ділянку площею 63,18 га.

Тетяна Кондратьєва