19-21 червня втретє відбувся культурно-мистецький фестиваль «Янівські вихідні». Він традиційно зібрав професійних велогонщиків та аматорів-велосипедистів з усієї України, а також любителів активного відпочинку! Яскрава концертна програма, гравійні велоперегони “Курна дорога”, ретро-заїзд на велосипедах «Le Voyage Vintage», велозаїзди для дітей, майстер-класи та інші події тривали три дні у мальовничому та багатому своєю історією селі Іванів та всього зібрали кілька тисяч учасників.

– Я дуже радію і дякую партнерам, що у нашій громаді вкотре проводяться такі всеукраїнські події на високому рівні. Фестиваль «Янівські вихідні» безперечно став уже однією із найкращих традицій громади. З однієї сторони, це підтверджує наш великий місцевий потенціал, а з іншої – сприяє соціально-культурному та туристичному розвитку.., – розповів голова Іванівської ОТГ Михайло Кулик. – Іванів – це не просто село, а унікальне містечко, що раніше за Київ здобуло Магдебурзьке право, мало свій палац, ратушу, величезний фортечний мур, виняткової архітектури костел і монастир. Тут ви також знайдете неймовірної краси природу та цікаву історію Іванова-Янова! Будучи киянином, вже третій рік поспіль разом із друзями-однодумцями та місцевою владою організовуємо фестиваль саме на Вінниччині, що збирає глядачів з усіх регіонів України!

Першою подією фестивалю «Янівські вихідні» стала гравійна гонка «Курна дорога». Майже 100 велосипедистів з різних куточків України змагалися на витривалість з мінімальними правилами та обмеженнями, долаючи маршрути 75 і 150 км. Маршрути мали лише 20-25 % асфальту, а все решта – ґрунтові дороги. Перемогу у гравійній гонці за чотирма різними категоріями здобули учасники та учасниці з Києва, Миколаєва, Дніпра, Одеси, Вінниці та інших міст України. Суботній фестивальний день продовжився відкритою зустріччю на тему «Розвиток туризму у Іванівській територіальній громаді: потенціал та можливості».

– Після обговорень та аналізу ми в черговий раз пересвідчилися настільки величезний туристичний потенціал має Іванівська громада. Більше того, наявність поруч туристичних «магнітів» як Вінниця і Хмільник – це не конкуренти, а у нашому випадку – зовнішня можливість додатково запросити туриста до громади. Завдання мінімум – запропонувати різні туристичні програми та маршрути на будь-який смак та цільову аудиторію, і головне – розповісти про це з якісною інформаційною кампанією», – коротко резюмує зустріч співорганізаторка фестивалю Анастасія Ланова.

20 червня фестиваль продовжився дитячим велозаїздом «Future» для дітей віком від 0 до 7 років. 40 учасників та учасниць на чоритьох-, трьох- та двохколісних велосипедах додали різні дистанції під оплески батьків та гостей. А далі була найефектніша спортивна подія фестивалю – ретрозаїзд на велосипедах «Le Voyage Vintage». Сотня учасників, переважно одягнених у вінтажні вбрання у стилі золотої епохи велосипедного спорту 60-70х. років, подолали маршрут понад 30 км. Старі шосери, міські ровери з кошиками з квітами, дівчата в капелюшках та спідницях – такі атмосферні образи учасників події залишаються найкращими прикладами з року в рік.

Також багато хто приїхав на виняткових раритетних велосипедах таких як, швейцарський армійський велосипед 1964 року учасника з Києва Миколи Ковтуна. Щоб ретро-заїзд був ще більш видовищним, колону велосипедистів на фестивалі супроводжували сучасний та раритетний автомобіль Skoda 1973 року. Мало хто знає, але символізм цього полягає у тому, що автомобільна марка Skoda у 1895 році розпочинала свою діяльність саме із виробництва велосипедів…

Віталіна Трудько