Сьогодні, 6 липня, у HUBі «Місто змістів» Тематичний Фонд «Арсенал Підтримки» підбив підсумки конкурсу бізнес-ідей «Ти зможеш! Ми допоможемо!» За його результатами двоє учасників – Леонід Гуменний та Юлія Гаврилюк – отримали грантову підтримку на реалізацію своїх проєктів. З ними й підписали угоди про фінансування ветеранських бізнесів.

У січні цього року Тематичний фонд «Арсенал підтримки» спільно із благодійним фондом «Подільська громада» оголосили конкурс бізнес-ідей для учасників бойових дій, ветеранів та військовослужбовців запасу. Було подано 29 заявок. Для учасників конкурсу провели навчання за підтримки міського освітньо-аналітичного центру допомоги ветеранам АТО/ООС, членам їх сімей та сім’ям загиблих «Ветеранський простір». В результаті вони презентували свої проєкти.

«Це перший конкурс, який ми провели. Учасники пройшли навчання, презентували свої проєкти і ми визначили два переможці. Це Леонід Гуменний – учасник бойових дій та Юлія Гаврилюк – дружина ветерана та переселенка. Приємно, що поповнилася наша ветеранська спільнота підприємців, які мають соціальну складову. Адже переможці мають долучитися до наповнення нашого фонду», – розповів голова наглядової ради ТФ «Арсенал Підтримки» Володимир Сироватко.

Голова правління Фонду громади «Подільська громада» Олена Данілова зазначила, це граний приклад мотивації для ветеранів війни та членів їхніх сімей у відкритті власної справи, чи підсилення вже існуючої.

«Сьогодні ми підписуємо угоди з переможцями конкурсу «Ти зможеш! Ми допоможемо!». Це проєкт соціального підприємництва, який започаткований ветеранами АТО. Під час захисту бізнес-ідей ми обрали двох переможців, які отримають кошти на підсилення свого бізнесу. На кожен проєкт ми надаємо підтримку у межах 50 000 грн. Обидва бізнеси «їстівні». Один – це «Виробництво продукції з в’яленого м’яса «Griffin’s kitchen», інший – «Домашні смаколики від Юлії «Garden Stars», – зауважила Олена Данілова.

Переможниця конкурсу з проєктом «Домашні смаколики від Юлії «Garden Stars» Юлія Гаврилюк відзначила, що ці кошти підуть на підтримку уже існуючого бізнесу.

«Ми переселенці і коли відновлювали чоловікову батьківщину, то єдине, що там було вціліле – це сад. Він гарно плодоносив, і я вирішила – буду готувати для дітей козинаки. А робила їх з того, що родило в саду. А потім з’явилися мармеладки, цукати, фруктове морозиво. Так я стала «феєю солодощів». Зараз займаємося вирощуванням малини. До нашої справи долучились друзі. Ми виготовляємо широкий асортимент продукції. Маємо докупити обладнання, якого нам бракує», – розповіла Юлія Гаврилюк.

Ще один переможець конкурсу з проєктом «Виробництво продукції з в’яленого м’яса «Griffin’s kitchen» Леонід Гуменний розповів, що виготовлятимуть прошуто, хамон та загалом весь спектр продукції із в’яленого м’яса.

«Починалося все з хобі. Я і двоє моїх побратимів готували цю смакоту. Хто пробував нашу продукцію, просили продати їм. Дружина відправила мене на конкурс, аби я пройшов навчання. Поки на ринок зі своєю торговою маркою не виходимо. Адже не вистачає ні обладнання, ні оборотних коштів», – додав Леонід Гуменний.

Заступниця начальника відділу підтримки бізнесу управління економічної політики департаменту економіки і інвестицій міської ради Олена Присяжнюк зазначила, що у Вінниці функціонує єдина для України програма соціального підприємництва, яка є великим концептуальним документом і покликана на те, щоб розвивати екосистему соціального підприємництва.

«Саме створення фінансових інструментів, стимулювання розвитку соціального підприємництва є однією із складової цієї системи. На базі фонду «Арсенал підтримки» ми допомагатимемо початківцям-стартапам розпочинати власну справу у галузі соціального підприємництва. Наразі у Вінницькій міській раді працюють над механізмом допомоги фонду, і над тим, щоб ми були включені у процес фінансування початківців стартапів», – сказала Олена Присяжнюк.