ОАЕ випробували нові технології виклику опадів у посушливий літній сезон, повідомив еміратський портал прогнозу погоди “Марказит аль-Асіфа”, передає Tengrinews.kz.

Як повідомляється, сильні дощі йдуть з середи в різних районах Об’єднаних Арабських Еміратів, незважаючи на 50-градусну спеку в денний час.

“Дощі випали на північ від селища Хатта в ОАЕ в Хаджарських гірському масиві, в районах Ваді аль-Хілю, Кальба роуд і Хувайлат”, – зазначив портал. Національне метеорологічне бюро, в свою чергу, також вказало, що дощі пройшли в населених пунктах поблизу міста Аль-Айн столичного емірату Абу-Дабі, де температура піднялася до 47 градусів спеки. Синоптики повідомили, що дощі пішли в ОАЕ влітку, коли в Еміратах не випадають опади, після спеціальних експериментів по засіву хмар.

У свою чергу бюро прогнозів погоди Катару попередило, що з майбутньої суботи до середини наступного тижня в країні, де понад 50 градусів спеки в денний час доби, також можливі дощі, незважаючи на те, що влітку в Катарі дощі ніколи не випадають, а за минулі осінь, зиму і весну слабкий дощ йшов тільки пару раз.

У жарких і посушливих ОАЕ влади активно розробляють технології по викликанню дощів, зокрема, навесні цього року почалося тестування нових способів збільшення обсягу опадів. З цією метою в Еміратах стали використовувати дрони, які можуть викликати дощ за допомогою електричних розрядів в хмарах без використання хімічних сполук. Ці випробування проводить академія SANAD в Дубаї спільно з вченими британського університету Редінга.

Роман Ковальський