Сервіс Vkursi Zemli презентував результати аналізу земель Вінницької області в рамках проєкту «Vkursi Zemli Ukraine: Цифровізація земель України». Дослідження охопило 1,9 млн га та 716 562 земельних ділянок поза межами населених пунктів Вінницької області.

При проведенні аналізу використовувались відомості про земельні ділянки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРПНМ), Державного земельного кадастру, Порталу нормативної грошової оцінки землі (НГО), дані класифікації культур EOS Crop Monitoring та супутникові знімки із застосуванням технологій GIS та Big Data.

«Землі сільськогосподарського призначення Вінниччини займають 56% області, мають площу 1 497 765 га, що розділена на 680 096 земельних ділянок. Це майже 95% всіх земельних ділянок, відображених у кадастрі. 84% всіх сільгоспземель знаходиться в приватній власності фізичних осіб. Всього ж 406 453 фізичних осіб є власниками земель сільськогосподарського призначення. Серед фізичних осіб найбільшим землевласником є Чернега Б.Ф., що офіційно володіє 866 га землі, з яких 669 га передано в оренду ТОВ «Стратіївський Агроресурс», засновником якого і є даний землевласник. Також землею володіють 230 приватних компаній, але площа землі у власності бізнесу є мінімальною, лише 4 818 га», — коментують в компанії.

Валентина Лісова